Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Share | 

Gregoreon Zachaxtrahy

Go down 
SzerzőÜzenet
Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

Hozzászólások száma : 52

TémanyitásTárgy: Gregoreon Zachaxtrahy    Vas. Május 19, 2013 12:28 pm

Név: Gregoreon Zachaxtrahy
Nem: férfi
Jellem: kaotikus jó
Anyanyelv: Hafrstakanai
Ismert nyelvek: Apanonalammen, Ksh'lammen, Dvergrmal, Despotanmagi
Elsődleges faj: ember
Másodlagos faj:
Osztály: Varázsló
Presztízs osztály: -

Tulajdonságok:

Erő: 10
Kitartás: 10
Ügyesség: 10
Intelligencia: 13
Bölcsesség: 13
Karizma: 10

Képzettségek:

- Hamisítás: Mester
- Ősi nyelv ismerete: Mester
-Mágikus erők észlelése

Előtörténet:
Zorod Koldo im Neunában születtem. Vagy legalábbis ott dobtak a szemétre. De nincs miért panaszkodnom. Szerencsém volt... Egy idős gnóm házaspár még időben megtalált. Utolsó gyermekükként engem neveltek fel.
Nem mondom, hogy ne lettek volna érdekes pillanatok, hiszen már 10 éves korom körül kezdtem magasabb lenni a szüleimnél.
Volt egy családi vállalkozásuk. Mechanikus alkatrészeket árultak főleg, de egy kisebb kovácsműhelyféleség is tartozott hozzá, meg egy alkímiai labor. Megtanítottak mindenre amit tudtak. Legalábbis amire ennyi idő alatt megtudtak. Valahogy egy idő után valahogy kezdtem érezni, hogy mennem kell... Szó szerint lett a szülői ház szűk nekem. Nem azt mondom... szerettem a szüleimet, és jó életem volt. Zorod Koldo im Neuna érdekes, sőt érdekfeszítő város. Magammal vittem mindent amit ott tanultam, tudást, életszemléletet, gondolatokat, tapasztalatokat... Grandfolkba indultam a máguscéhbe. A legjobban reménykedtem.
Az idő telt, az úttal is, de végül tanítvány lettem a céhben, a szüleimtől tanult alkímiai tudás segítségével is. Keményen dolgoztam azért hogy teljes jogú mágus lehessek a cégben, és a saját álmaimért. De most olykor látom a furcsálló szemeket, még a többi mágus körében is. De nem érdekel ha kinevetnek. Nagyjából szokássá vált, hogy a lakrészembe ha szükség van rám. Pedig másoknak is vannak furcsa projektjei.
Az én ajtóm elsőre megismerszik. Tizenegy kék alapon szürke rúna van rajta, hat körbe, négy középen, és egy az egész ábra alatt. A hat rúna négy másikkal, a négy öttel, még a maradék egy kettővel van összekötve egy fa ajtó foglalatában. A sárkánnyal díszített fém kilincs alatt nincsen zárszerkezet... mégis, ha nem vagyok ott a szobába senki be nem léphet. És ha mégis ott vagyok, a sárkány egész szobát betöltő sikolya hívja fel a figyelmet az érkezőre. (Ha mondhatok ilyet, ő volt az első teremtményem.) A jöttödre lehet egy fémből készült madár ijedten rebben fel az egyik polcról. Fogaskerekei és áttétei hajtják szárnyait, lábait, és engedik meg hogy mindene mozogjon ami kell. Azokat pedig mágia hajtja. Nem is tudom miből van több könyvespolcból vagy olykor izgő-mozgó szerkezetekből. Talán mindenki másnak egy labirintusnak tűnhet, vagy egy áttörhetetlen erődítménynek mindenféle felismerhetetlen dologból.
Én sokszor úgy tekintek a szerkezeteimre mintha mesterségesen létre hozott lelkük lenne... de nem mernék ilyet egyértelműen, hangosan kimondani, félek ki is tehetnének a céhből... De annyi időt töltöttem velük, és energiát fektettem a létrehozásukba. Sokat jelentenek számomra. Már a szenvedélyemmé vált a készítésük.
Ha szükséged lenne a szakértelmemre és tudásomra... amit kétlek... akkor kerülj beljebb és ha nem versz le semmit, talán meggondolom... De mindenképpen ajánlott a lábad elé is nézni. Különben lehet az épp aznap megérkezett törpeacél kupacban botolhatsz fel. Ami nem csak hogy nem kellemes, de bármi mást is összetörhetsz magadon kívül. Annak nem igazán örülnék.
Ez az életművem. Már ha mondhatok ilyet, ilyen idősen. Van aki azt mondja, csak most kezdem igazán az életem. Ők valószínűleg kinevetnének azért hogy ilyet mondok egyáltalán. És vannak akik pedig egyszerűen gúnyneveken szólítanak a hátam mögött... Tudják vagy sem, vannak akik érzik, hogy másféle családból vagyok. Ők, ha más okot nem találnak, a nevemen gúnyolódnak. De kik ők hogy ítélkezzenek?
Van egy új projektem most. Azon dolgozom... Meg kell mondjam igen kényelmetlen egy olyan projekten elaludni ami ilyen sok apró, fémből lévő alkatrészt igényel. De be fogom fejezni... mint ahogy mindig is.

A hozzászólást Gregoreon Zachaxtrahy összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Május 19, 2013 3:12 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Re: Gregoreon Zachaxtrahy    Vas. Május 19, 2013 1:42 pm

Hmmm... Kicsit furcsállom hogy ilyen kevés képzettsége van a karakternek, de sebaj... Végülis, ezek nélkül is meg tud élni Very Happy

Az előtöri...
Megegyezünk annyiban, hogy egyenlőre elfogadom, de azért örülnék ha kiegészítenéd a közeljövőben. Smile
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.hungarianforum.com

Gregoreon Zachaxtrahy
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal