Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Share | 

Földszint

Go down 
SzerzőÜzenet
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Földszint   Pént. Ápr. 26, 2013 12:13 pm

A fogadó fölszintje. Fel szolgálnak mézsört, sört, vizet, kenyeret, meg mindenféle húst. Van a bárpultnál 12 szék. Van 6 asztal, mindegyik asztalnál 6 szék.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.hungarianforum.com
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

Hozzászólások száma : 162

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Ápr. 26, 2013 1:37 pm

Mikor Stephanus nem vehette észre sóhajtottam egy picit. Talán mégsem a legjobb megoldást választottam? Csak reménykedtem abban, hogy még nem szerelmesedett belém teljesen. Jó, nem azt mondom, jól esett a kedvessége, még ha néha fura is volt.
- Fogadót... persze, persze... - néztem szét. Azért érdekes volt látni mindenféle szerzetek sokaságát. Talán mégis többet kéne járnom erre. Ahogy egyre beljebb mentünk a városban csak úgy járt a tekintetem. Igyekeztem mindent megnézni amit csak láthatok. Azért mégis nyugtáztam magamban, hogy nem hazai terepen vagyok.

A fogadóban kissé lelkileg fáradtan vetettem le magam. Egy újabb fogadó... Kis híja volt hogy nem vetettem fel a lábamat az asztalra. De azért kocsmai bunyót nem akartam kezdeményezni.
Ha Stephanus rendelt akkor kértem egy korsó mézsört meg kenyeret. Ennyi bőven elég lesz. Így mindenki látja hogy ettem, de nem túl sok kedvem volt most a lakomához.
- Innen jutunk le a klánokhoz? - kérdeztem nem túl erős hangon a lovagtól mikor ő is helyet foglalt már.- És mi a helyzet ezzel a várossal? - gesztikuláltam is hozzá, az ujjaimmal egy kis kört írtam le a levegőben. - Nem mondom, azért meg van a maga varázsa...
Felhasználó profiljának megtekintése
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Ápr. 26, 2013 1:50 pm

*Stephanus egy vámpírba beleszerelmesedni? Ugyan már... jó, nem tudja hogy Gzaxia vámpír, de azért mégsem fűzik komolyabb érzelmi szálak a nőszemélyhez. Jóllehet szépnek, szemrevalónak tartja, és esetleg elszórakozna vele egy kicsit a piszkosabb módon, nem fűzik hozzá komolyabb érzelmi szálak. Sőt, ha úgyvesszük, még egy nőszemélyhez se fűztek komolyabb érzelmi szálak. Nem, nem vonzódik a saját neméhez, csak még nem volt szerencséje tényleges romantikus kapcsolatot kezdeményezni egy nőszeméllyel. Nem volt ideje rá a küldetései miatt... Amúgy is inkább törődött a fegyverekkel, ivással, lovagi tornával és egyéb dolgokkal mint a nőkkel.
Stephanus megrendelte Gzaxiának amit kért, saját magának viszont csak egyszerű sört kért. Látta, hogy Gzaxiának nincs túl jó kedve... Ezért hozzászólt.*
- Nos, innen van a legbiztonságosabb lejárat. Ha szerencsések vagyunk, elcsíphetünk egy sötételf kereskedőt is, aki talán felvállalja hogy odavezet minket a klánhoz. Ha nem, akkor legfeljebb veszek egy térképet... De ha kell tölthetünk mégegy napott itt, tudakolózni. Sőt, még mielőtt kockára tesszük az életünket, pihenhetünk tovább is. - mondta Stephanus. Megvárta, míg Gzaxia végzett, majd felvezette a szobába. Stephanus már a sör rendelése előtt lerendezte a szobát.
Egy jó kényelmes szobát kaptak, és nagyon érdekeset. Már a szoba is ellentmondó érzést hoz... Mintha a jövő szobáját látnánk, de mégis van benne valami régies, ősi, ódon érzés... Hiszen a város is több ezer éves, még az emberek és elfek érkezése előtt épült... Szóval már 3000 éves is meglehet... A fal nem rusztikus, nem kavicsos, hanem teljesen sima. Érintése selyemszerű, de mégse téphető le. Ilyet még se Stephanus, se Gzaxia nem tapasztalhatott életében. A fal teljesen narancssárga színű. Az egész szobát egy szőnyeg fedi, ami nagyon puha és kényelmes. A szőnyeg általában dísz, és nem a padlózat szerepét tölti be... kivéve itt. Az ágy is furcsa. Szép, kényelmes, és elsőre azt hiszitek hogy 4 ágy egyben... Tévedés! Két duppla ágy, ami összeszerelhető és szétszerelhető. Jelenleg egybe van szerelve, de egy egyszerű csat felbontásával máris ketté lehet venni, és kaptatok két dupplaágyat... A függönyös elkerített rész itt is jelen van. A szekrények is furcsák. Obszidiánból vannak, ami erős, strapabíró anyag, de érintése mégis finom, kellemes. Az az egzotikus fénylő fekete szín amivel az obszidián rendelkezik, már az egymagában elvarázsolja a vendéget.
A szoba valóban egy álom. Az illat is egzotikus Stephanus és Gzaxia számára. Mint valami valami virág...
Mi lesz az első, amit Stephanus és Gzaxia a szobában tesznek?*
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Ápr. 26, 2013 2:18 pm

Legbiztonságosabb lejárat... bólintottam. Rendben. Sötét elf kereskedő. Rendben. Arra kíváncsi leszek. Ahogy általában minden sötételfre. Térkép. Háát... ki tudja talán még lehet az bizonyulna a legjobbnak. Nem voltam ma valami bizalmas hangulatomban.
- Rendben - mondtam azért, hogy tudja hallottam amit mondott. Bár a pihenésre kicsit elhúztam a szám. Jó rendben, pihenés kell... úton voltunk. De igazából szépen alattomosan izzott bennem a tett vágy, hogy menjünk tovább és előre.
Ahogy a szoba felé baktattunk magam elé motyogva kicsit azért megszólaltam:
- Jó pihenhetünk is kicsit... - bár hogy kinek mondtam? Valószínűleg leginkább magamnak.
Belépve a szobába azonban megtorpantam. Csak álltam és néztem a szobát. Egy műalkotás volt az egész. Végig mustráltam minden egyes bútordarabot. Aztán kis, lassú léptekkel odamentem a falhoz és hozzá értem. Aztán végig simítottam rajta. Igazából a saját gondolataim között elveszve nem is figyeltem arra hogy Stephanus itt van, úgy hogy végül egészek hozzásimultam a falhoz. Behunytam a szemeimet pár pillanatra, mintha a titkait akartam volna meghallgatni a falnak. Aztán kicsit eltávolodtam tőle, de épp egy lépést ellépve végig haladtam mellette, végig húzva rajta a kezeimet, egészen a széléig. Aztán minden egyes bútort megérintettem ami mellett elhaladtam, csak hogy a szekrénynél kössek ki. Na ezért már megérte eljönni idáig.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Ápr. 26, 2013 2:27 pm

*Stephanus is elámult a szobán. Elsőre a "padlózatot" tartotta furcsának. Aztán a szekrényt is megtapintotta. Szép. Végülis az ágy vizsgálatára jutott. Vizsgálgatta, aztán véletlenül talált egy vaskapcsot... Össze voltak valahogy... kötve? Nem, mintha az egyik a másikba lenne... Stephanus kettévette, és az ágy is kettément...*
- Ahaa... értem én... - mondta Stephanus, majd újra egyesítette a két ágyat... Ha Gzaxia még mindig állt, akkor Stephanus odament mögé, és átkarolta hátulról, majd megcsókolta a nyakát.*
- Úgyhiszem kellemes pihenésben lesz részünk, Gzaxia.... - mondta mosolyogva. Végülis arra várt, hogy kipróbálhassa az ágyat... vajon mennyire kényelmes-e... Ha Gzaxia nem ellenkezik, Stephanus magával rántja finom az ágyra, ahol hancúrozhatnak. Ha igen, akkor elengedi finom, hadd nézegesse és érintgesse a bútorokat. Persze a simogatását nem hagyja abba.*
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Ápr. 26, 2013 2:42 pm

Hallottam a zörejeket, de nem figyeltem rájuk. Lehet öreg hiba, de csak nem támadtak meg orgyilkosok. Stephanus rendezkedett. Az hogy a férfi átkarolt viszont meglepett. Nem tudtam eldönteni, hogy ártatlanul kiélvezzem-e a pillanatot, vagy ezúttal szóvá tegyek valamit.
Az hogy Stephanus arrébb húzott számomra kissé összetörte a pillanatot, és el is döntötte a kérdést. Finoman kibontakoztam az öleléséből, és szembe fordultam vele.
- Mondd Stephanus, mégis mit akarsz? - igyekeztem nem szemrehányó lenni, és nem is emeltem fel a hangom. Épp úgy szóltam hogy hallani lehessen, de ne kiabáljak. - Teljesen összezavarsz. Nem azt mondom, hogy nem esik jól a kedvességed, de valami itt nincs rendjén...
És szó mi szó, nem akartam újból álomra és illúziók közé szenderíteni a lovagot. Azt már nem tartottam annyira fairnek. Nem játszhatom ezt el mindig, minden egyes alkalommal vele. Több okból is. Ezt talán még el lehet simítani, még ha ki is derül. De ha valakit hosszabb ideig átvágnak, még hozzá ilyen helyzetben...
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Ápr. 26, 2013 2:56 pm

*Hát, végülis Gzaxia megtörte a pillanatot. Stephanus arca vérvörös lett.*
- Éééén? Hát ööö... semmit... - válaszolta szégyenlősen. Végülis... lehetséges hogy érzett valamit Gzaxia iránt, persze csak lehetséges... és ha igaz is, megtagadta ezt saját magának bevallani. Hmmm... szóval valami nincs rendjén...
Na ezt most hogyan simítja le... *
- Hát... nem tudom... Ha összezavarlak téged, akkor szerintem én magam sem értem... Hé, várjunk csak! Mit játszadozunk itt, mikor egy küldetést kellene teljesítenünk? Ejjjj... szerintem a szépséged úgy elbűvolt, hogy a figyelmem eléggé el lett csavarva... Na de mostmár későre jár, talán jobb lenne haludni... -*válaszolta. Legszívesebben gyorsan megcsókolta volna, de tudta hogy ezt most nem szabad. Gzaxia jól ellökte volna magától, aztán ki tudja, lehet ment is volna világgá... Aztán volt küldetést-segítő, nincs küldetést-segítő...
Stephanus félénk és szégyenlős ilyen téren, szóval értékelte volna, ha Gzaxia kezdeményez, de lehetetlen. Főleg, hogy most egy kis feszültség alakult ki. Heh... a nagy harcos aki gond nélkül öl meg egy nagy nekromantát, közben meg egy egyszerű nővel gondjai támadnak... A nagy harcos, aki nem ijed meg semmiféle kihívástól, de Gzaxia megijeszti... Stephanus elvörösödő arca sokat elárulhat. De azt pont nem, hogy Gzaxia most a lovagnak egy félénkebb, érzékenyebb oldalával találkozott. Kivéve ha ellenségéről van szó, nem szeret olyat mondani, vagy tenni, amitől a másik komoly kérdést tesz fel... Allergiás rá, bűntudata támad tőle. És Gzaxia most pont eme gyengepontját használta ki, anélkül hogy tudta volna. Stephanus, a nagy lovag, most csak állt, mint egy kislány akit megpofoztak és rettegett attól hogy esetleg újabbat kap. Holott Stephanus nem is kapott pofont, és nem is nagyon volt mitől rettegnie. Jó, bizonyos embereknek a "lelki támadás" jobban fáj mint a fizikai, de azért... Ennyire kétszemélyiségű valaki nem lehet.
Végülis, a lovagnak soha nem volt senkije... Nem tudja, hogy hogyan kell bánni egy nővel, például. Ő nem perverz, csak nincs tapasztalata. Az elvörösödő arca is ezt sugallja.*
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Ápr. 26, 2013 3:11 pm

Kicsit kerekre nyíltak a szemeim ahogy hebegni habogni kezdett. Csendben végig hallgattam amit mond, közben őt figyeltem. A vörösödő arca sok mindent elárult.
- Ne tereld másra felelősséget - mondtam halkan és nyugodtan, mégis hallhatóan, közben lágyan gesztikuláltam a kezemmel mintha el akarnék valamit hessegetni. - De nyugodj meg. Végy egy mély levegőt és fújd ki - tanácsoltam kedvesen és megvártam hogy megteszi-e.
- Én nem vagyok olyan nő Stephanus. Jó lehet néha megesik hogy együtt töltök egy-egy egy estét valakivel, de azt nagy ritkán, és nem csak így egyiket a másik után. Azért kérdeztem úgy amit kérdeztem, hogy tudjam mi folyik itt... jó azon kívül hogy néha banditák vére. - Bár teljesen komolyan mondtam ki ezt az utolsó félmondatot egyből kicsit meg is bántam. Olyan komolytalannak tűnt.
- A zavarod azonban elárul... gyere - fogtam meg a kezét és az ágyhoz vezettem. - Ülj le velem ide - ültettem le magam mellé határozottan. Nem akartam erőfitogtatást csinálni belőle, de a mozdulataim ellentmondást nem tűrőek voltak. Elengedtem a kezét, és a vállára tettem a kezem. - És most ki vele mi ez az egész.
- Nem akarom hogy ellenségeskedés legyen a vége, vagy bármi féle apró kis ellentétek. Mert akár az életünkbe is kerülhet.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Ápr. 26, 2013 3:22 pm

*Na szép... Stephanus csapdába esett. Végülis, leült Gzaxiával.*
- Hmmm... ki vele minddel... Háát... ööö... - elvörösödött ismét. - Ööö... sz-sz-szerintem nagyon szép vagy, éés... ööö...
*Nem nagyon mer mást kimondani. Mégis mit mondjon? Megpróbálja összeszedni magát.*
- Te lennél az életemben az első olyan nő, akinél úgymond... kötelék alakult ki. - szépítette Stephanus, próbálván lesimítani a helyzetet. Ő ugyan nem fog ilyen nyálas románcba belemenni! Ő lovag, és nem poéta! Stephanus helye a csatéren van...*
- Te jó ég, miket beszélek én itt össze... A küldetést kockáztatom egy ilyen dologért... szégyenletes... - mondta komolyan, de aztán megint meggondolta magát. Igazából a tökéletes momentumra várt. Ha Gzaxia a legkevésbé figyelőnek tűnik, akkor hajol közelebb hogy csókolja meg. Persze ügyel, hogy tényleg jó pillanatot szemeljen ki, nehogy csapda legyen...
Valóban nem volt életében eddig senkije. Gzaxia az első személy, akihez tényleg közeledni mer. Lovagként mindig azt tanították neki, hogy a lovag a tettek embere, és a szavak nem tesznek túl sok jót. És tartja is magát ehhez. Végülis ki tudja... lehet hogy ő is élvezné. Lehet.
De azért ha Stephanus tette kudarccal végződik, akkor tényleg nagy problémák lesznek. Talán verés is lehet a vége... amit Stephanus némán el fog tűrni, tudván hogy megsértett egy nőt. Ő készen áll a megpróbáltatásokra. De tényleg arra is gondol, hogy a küldetést teljesíteni kellene.*
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Ápr. 26, 2013 3:37 pm

Már éreztem hogy gondok lesznek. Talán tényleg nem azért mert nem akarja elmondani, hanem mert nem tudja, nem tudja hogyan. Első nő akivel kötelék alakult ki... Te jó ég! Egy ilyen férfi annyi nőt megkaphatna. Lehet meg is kapta. De elég lett volna hogy legalább az egyikkel több időt tölt el, vagy nem tudom.
Sajnáltam hogy ilyen türelmetlen volt. Megcsókolt, de ezzel csak azt érte el, hogy gondolatban újból a fejemet ráztam, és azon gondolkodtam, ezt hogyan fogom megoldani. Azért nem húzódtam el tőle egyből, mintha villám csapott volna belém. De így talán nem is volt az igazi.
Felé fordultam, és anélkül próbáltam vele szembe lenni, hogy arrébb ültem volna. Mind két kezemmel átfogtam a fejét, kicsit a hajába túrva, és a mellkasomnak döntöttem a homlokát.
- Semmi baj Stephanus. Csak ne kapkodj.
És ha nem húzódik el egyből kihúztam az egyik kezem a tincsei közül és a fejét kezdtem el simogatni.
- Ezek a dolgok bonyolultak, de ez nem azt jelenti hogy nem szabad foglalkozni velük. Inkább most zavarjanak ezek a gondolatok, mint akkor amikor az életedért harcolsz. Örülök hogy őszinte voltál velem.
Na nem mintha ez ne lett volna egyértelmű eddig is hogy tetszek neki... de te jó ég! Nem, nem szántam Stephanust. Nem volt sem szánalomra méltó, és nem is szánalomra vagy sajnálatra volt szüksége. Ha csak nem azért hogy pont engem sikerült kiszemelnie magának.
- Nincs mit szégyellned.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Ápr. 26, 2013 3:49 pm

*A dolgok pont úgy alakultak, ahogy Stephanus eltervezte őket. Ez mosolyt hozott az arcára, és nevetett, gyerekesen nevetgélt. Főleg a "Nincs mit szégyellned" mondat után. Stephanus ugyan felnőtt, de mikor valami újdonságot fedez fel, előjön belőle a gyerek. A gyerekkor a felfedezés kora.*
- Köszönöm... - válaszolt neki. Stephanus örült annak, hogy simogatást kapott, és örült annak, hogy a homlokát Gzaxia mellkasához tehette. Ha macska lett volna, most dorombolt volna. De mivel ember, maradt a mosoly, ami viszont hang nélküli.
Ez eddig mind szép és jó, romantikus... de most lenne az, amikor - mint minden egészséges férfiból - Stephanusban is belerondítana a belső perverzió... Nem. Stephanus, ma ilyet nem tehetsz meg! Majd legfeljebb a küldetés után, legfeljebb... Sőt, akkor se! Miféle lovag vagy te? Uralkodj magadon... Majd egy újabb csókkal beéri. Amúgy is, nem a csók önmagában a leg romantikusabb? Naugye...
Stephanus várakozott. Talán Gzaxia elengedi. Ha igen, akkor megint megpróbálja megcsókolni. Ha meg nem, akkor ott marad, és próbálja kényelmessé tenni a helyzetet, mint fiú az anyjánál...
Végülis, akár perverzióról akár romantikáról van szó, a küldetés előtt kell(ene) kiélni... *
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Ápr. 26, 2013 4:07 pm

Aranyos volt ahogy mosolygott. Talán fura ilyet egy lovagra mondani, de az volt. Amikor viszont már nem láttam az arcát nem tudtam mire vélni a csendes nevetését. Valószínűleg tényleg keveset voltam ,,emberek" között az utóbbi nagyjából háromszáz évben. Kicsit értetlenül álltam a dolog előtt, és kissé kívül állónak éreztem magam tőle. Mondjuk ez lehet így is volt, de nem zavart.
Mivel Stephanus nem próbálkozott, nem adta jelét annak, hogy változtatni szeretne jelenlegi helyzetén, ezért egy darabig így maradtam. Simogattam a haját, és néha az arcát, ha elértek addig az ujjaim. Egy pát pillanatra elnéztem a feje fölött, és a pillanatot elemeztem. Még az én arcomra is egy kellemes mosolyt csalt a végére.
- Tényleg pihennünk kéne lassan. Hosszú utat tettünk meg - mondtam majd így ahogy lazán átkaroltam, magammal húztam az ágyra, hogy mellém feküdjön. - És kitudja milyen hosszú út vár még ránk...
És úgy látszik megint nem figyeltem eléggé. Nem a csata téren voltunk és Stephanus nem volt az ellenségem, talán erre figyelnem kellene legközelebb...
Viszont megfogtam az állát. Talán rossz ötlet volt, de úgy gondoltam, ha már csók, akkor legyen igazi. Nem akartam elhajtani megint egy ilyen félszeg félcsókkal, ami egy kicsit ,,hozzáértőnek" egyértelmű hogy közömbösséget jelent. Ráfogható, hogy ,,csak" azért, hogy tudja milyen. Nem kételkedem, valószínűleg volt már egy pár nővel dolga, és nem idegen tőle egy csók se, de azért így talán mégis más.
Utána rámosolyogtam, és a szemibe néztem. Viszont, lehet kegyetlenség vagy sem, nem akartam játszani az érzéseivel, de én innen nem akartam tovább menni...
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Ápr. 26, 2013 4:22 pm

*Valóban minden Stephanus tervei szerint ment. Kettesben alszanak. Ez már alapból valami. Méghozzá átkarolva. És a csók... Stephanus számára ez maga a boldogság volt... Ki akarta mondani az SZ betűs szót, de nem tette meg.
Viszont olyan közel került hozzá, amennyire csak lehetett.*
- Jó éjszakát, szépségem... - suttogta neki halkan, majd lehunyta szemét. Alvóidő következett. Gzaxia közelségét érezve jobban tudott aludni.
Végülis aludhatnak ők bőven... Majd amikor Stephanus felkel, csókkal ébreszti fel Gzaxiát. Persze az még ráér. Egyenlőre hadd aludjanak. Ki tudja, lehet hogy a küldetés után útjaik végleg elvállnak. Vagy mégse. Semmi sem biztos.
Ebben a házban nincs napfény, úgyhogy akkor kelnek, amikor feltöltődtek energiakészleteik. Stephanus csak úgy repdesni tudna az örömtől. Persze a közeljövőben csalódnia kell, de túléli. Sok hal van a tengerben... Meg hát végülis, egy lovaggal való kapcsolat sok törvénysértés után járó büntetés alól nyújthat alibit, és egyéb előnyök is származnának Stephanustól. De ha nem, hát nem.
Mellesleg, előbb-utóbb kiderülne, hogy Gzaxia vámpír, és elszakadna a húr... Sőt, az is lehetséges, hogy Gzaxia halálát az okozná, aki előbb csókolta... Remélhetőleg odáig nem fognak fajulni a dolgok. A jövőt senki nem tudja... Bármi megtörténhet. Lehet hogy soha életükben nem találkoznak többször, az is lehet hogy csak néha futnak össze, az is lehet hogy tényleges páros lesznek, de akár az is hogy valamikor ellenségek.
Végülis, csak az idő fogja megmondani...*
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Ápr. 26, 2013 4:37 pm

Szépségem... Mégis mit csinálsz Gzaxia? Emiatt az egy szó miatt, kicsit közelebb vontam magamhoz a férfit, csak azért mert úgy éreztem valakire szüksége van, és mert én sem betettem meg a társaságát. Mindent összevetve ez akkor egy jó ötletnek tűnt, annak ellenére hogy sok baj származhat még belőle.
- Jó éjt - feleltem végül.
Valahol engem is megnyugtatott, hogy meg tudtam nyugtatni őt. Ennek ellenére nyugtalanul aludtam, hogy ilyen közel feküdt mellettem valaki. Nem volt kellemetlen, csak szokatlan. Viszont még nagyobb bűntudatom lett a történtek fényében, mikor rám tört az éhség...
- Sajnálom Stephanus - gondoltam magamban...
Ezúttal viszont úgy döntöttem magam tüntettem el az apró jeleket is kis gyógyító varázslattal. És ha fel is ébredt volna rá Stephanus, meg volt rá a magyarázatom...
Visszafeküdtem a férfi mellé, és visszaaludtam.

A jóleső sötétség ellenére, vagy talán épp ezért úgy tűnt megint én ébredtem előbb. De úgy döntöttem nem keltem fel a férfit. Csak feküdtem a hátamon, a az egyik karomat a homlokomon nyugtattam, és a plafont néztem a homályon át. Vártam és szinte alig járt valami a fejeben, pedig lett volna min gondolkodnom. A jövő, a földalatti város, a sötételfek, és hogy mi vár odalent ránk...
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Ápr. 26, 2013 4:54 pm

*Stephanus végülis felkelt, és az első életjelt Gzaxia arcának megpuszilása volt.*
- Jó reggelt Gzaxia... - *mondta Stephanus mosolyogva. És most kellett felkészülni. Stephanus felkelt, felvette a páncélját, és várt Gzaxiára is, hogy felkészüljön. Amint elkészültek, távoztak a fogadóból, majd lementek a lejárathoz. Ott sikerült kölcsönvenniük egy baziliszkuszt, amivel a sötételf területre tartó utat lerövidítették 2 napi járásról 14 órányi "lovaglásra".
Ha ez a város meglepte, akkor a sötételfeké is meg fogja.
Az a sok lila, kék és zöld világító kristály... Az a sok kékesszürke szín a falakon... Sötét volt, de mégis világos... Az építészeti stílus tényleg furcsa volt... Gzaxia még életében nem láthatott hasonlót. A sötételfek nem vették annyira szemügyre Gzaxiát. Stephanust viszont annál inkább. Sisakot viselt, és egy ruhadarabbal takarta el a lovagi szimbólumát. Így nem ismerhették fel. *
- Na és most hogyan tovább? Egy szót se értek a nyelvükből, úgyhogy tolmácsolni kellene... - mondta.

//Folytatás itt.//
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Ápr. 28, 2013 11:12 am

Stephanus kedveskedése mosolyt csalt az arcomra. Minden ellenére, pár pillanatra azt az érzetet keltette bennem, hogy nem kell törődön a hazugságokkal, az életveszéllyel, és akár még minden rendben is lehet.

Visszaérve a fogadóba eszméletlenül fáradtnak éreztem magam, és csoda hogy a hátason nem aludtam már el. Eszembe sem jutott olyanokkal foglalatoskodni, hogy lent igyunk valamit vagy ehhez hasonló. Nyugalmat akartam, és tudni akartam mi van a ládában.
Levetettem magamba a legközelebbi ülő.
- Nos, akkor belenézünk? - kérdeztem a férfitól amint letette a ládát. - Kíváncsi vagyok megvan-e amiért eddig koslattunk...
A férfit néztem, minden egyes mozdulatát. Pedig semmi rossz szándék nem volt bennem. Egy kicsit megviseltek az eddigi napok, és ez talán látszott is rajtam.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Ápr. 28, 2013 11:39 am

- Igen, megnézhetjük... - mondta Stephanus, és ki is nyitotta a ládát. Egy tűzkard, egy vasból készített íj, jeges íjvesszők, föld páncél, és jónéhány mágikus tekercs. Egyik feltűnő: narancssárga színű papiruszon van, vérvörös betűkkel írva, és Nortiimus kapuit nyitja meg, a démonok világába.
Végülis, nemrossz... Ketten szépen belenézhettek a ládába. Miután Gzaxia szépen megnézegette a tárgyakat, és elég meggyőzően elvetette tekintét a ládától, Stephanus visszacsukta és visszazárta. Ezek után nem tudta hogy mit tegyen következőnek, de igazából úgy döntött, hogy a küldetés után most már megpróbálhatja megint...
Ezért megpróbált olyan közel férkőzni Gzaxiához ahogy cska tudott, és várta a tökéletes pillanatot. Mi is volt a tökéletes pillanat? Mikor a kettőjük feje egymáshoz elég közel volt... akkor csókolja meg Stephanus Gzaxiát újra, de itt már a nyelvét is bevetve, egy hosszabb ideig tartó nyelves csókra, ellentétben az eddigi rövidebbekre, ahol egyedül az ajkak érintkeztek s ennyi...
Persze csak akkor teszi, ha tényleg van hozzá megfelelő pillanat. Ha Gzaxia látványosan el próbálja Stephanust taszítani, akkor nem teszi meg.
Ezek után pihenhetnek.*
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Ápr. 28, 2013 12:18 pm

Amit kinyitotta a ládát felálltam a székből. Most már nagyon érdekelt mit találtunk. Leguggoltam a láda mellé, és elkezdtem áttanulmányozni mindent. Végig simítottam az íjon. De rég használtam ilyet... És a páncél is érdekes volt. Óvatosan meg fogtam és kicsit megemeltem, hogy jobban megnézhessem. Talán még sem kell vennem másik ruhát?
- Mi lesz mindezzel? - kéredztem Stephanus. - Nem kell mindent visszavinned a lovagrendedhez, vagy igen? - nagyon reménykedtem benne hogy nemet mond. Tudtam volna némelyik dolgot használni. Persze az értékes tárgyak felkeltik a tolvajok és egyéb ilyen személyek figyelmét, ha az ember ilyeneket hord magánál. A szolidság híve voltam bizonyos téren. De mégis...
Tovább vizsgáltam a dolgokat, és végül kivettem a tekercset ami elütött a többitől.
- Csak én gondolom, vagy... különös - beszéltem félhangosan annak ellenére, hogy csak fél mondatokra sikeredtek. Ahogy csöndben futottam át a sorokat a szemeim egyre elkerekedtek. Összecsuktam a tekercset és visszaraktam mielőtt egyáltalán meg szólaltam.
- Nortiimus... Mi? - ököl beszorítva a kezemet a szám elé tettem. - Mi a fene közük van ezeknek a banditáknak ilyen dologhoz? Stephanus, tudod hogy ez mit jelent? Bárki is akarta ezt a tekercset használni démonokhoz akart kaput nyitni... - ha lehetett volna elsápadtam volna...
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Ápr. 28, 2013 12:27 pm

- Ha jól tudom, az íj és páncél kivételével mindet vissza kell adni. Az a kettő nem volt eredetileg a miénk. A tekercs pedig... Tudom, hogy mit jelent... De nem tudom hogy kié lehetett... Mindenesetre a tekercset a rend kezébe kellene adni. Elpusztításra fog kerülni.... Pont időben érkeztünk le. Ha nem lettünk volna mi, ezek az idióták már ránk uszítottak volna egy harmadik démoni inváziót... - mondta Stephanus sápadtan.
Stephanus ezután kezébe vette a démonos tekercset. Már az érintésétől is kirázta a hideg. Mintha valami hang szólítaná meg... Ezután megpróbálta saját kezével széttépni... De olyan volt, mintha a tekercs kövé változott volna... Akárhogy is erősködött Stephanus, a tekercs nem akart elpusztulni... Stephanus dühében visszadobta a tekercset a ládába.*
- Pfff... Ezt nem lehet rendesen elpusztítani. El kell zárni a külvilágtól, nehogy rossz kezekbe kerüljön... Édesem, felpróbálod a páncélt? Hátha jól fog állni... - mondta Stephanus, hirtelen lenyugodva az előző dühroham után. Végülis, mosolyogni kezdett, és kivette a páncélt, hogy Gzaxiára adhassa.*
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Ápr. 28, 2013 12:52 pm

Elpusztítani...
- Igen, talán az lenne a legjobb, ha elpusztítanák... - de ahogy láttam Stephanus nem boldogul vele, ismét súlyos gondolatok kerülgettek. - Ha nem itt volnánk... Ha meg lennének hozzá a feltételek, talán megpróbálnám elpusztítani... - egy pillanatra csöndben maradtam. - Azok az idők már elmúltak - sóhajtottam.
A páncél és az íj talán viszont az enyém lehet... Talán a sors fintora... Amúgy nem túlságosan zavart hogy a holmik lopottak voltak. Majd ha találkozok a tulajdonosával és visszaköveteli lehet zavarni fog, addig nem igazán.
Az édesem szóra viszont szinte szó szerint kirázott a hideg. Mintha hideg vízzel öntöttek volna le egy dézsából. De nem tudtam rá mit mondani. Tudtam ezt meg fogom bánni, de nem tudtam volna finoman elmondani, beletaposni a lelkébe pedig nem akartam.
- Rendben... már úgy is érdekelt. Csak le veszem előtte ezt a régit.
Felálltam és arrébb léptem a ládától. Elkezdtem kicsatolni a pántokat. Alatta volt még egy vékonyabb pamutruha, hogy kényelmesebb legyen, így nem figyeltem arra, hogy csak úgy a lovag előtt öltözök.
A véres folton a karomon egy kicsit megütköztem. Pár pillanatig néztem rá, végül döntöttem. Egyszerűen letéptem az ujját.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Ápr. 28, 2013 1:00 pm

*Stephanus kiváncsian nézte ahogy Gzaxia öltözik. Bár elvárható lett volna, nem csalódott mikor tudomására jutott hogy semmi olyasmit nem fog látni amit Gzaxia nem szeretné hogy lásson.*
- Jól áll... Remélem jól is fog védeni - jegyezte meg mosolyogva.
Újra megpróbált olyan közel férkőzni Gzaxiához ahogy csak tudott. Mikor a kettőjük feje egymáshoz elég közel volt... akkor csókolja meg Stephanus Gzaxiát újra, de itt már a nyelvét is bevetve, egy hosszabb ideig tartó nyelves csókra, ellentétben az eddigi rövidebbekre, ahol egyedül az ajkak érintkeztek.
Persze lehet hogy ezt már eltrafálta, például az "édesem" megszólítással. De, végülis ez van...
Ha meg nem történik semmi, akkor leveti a páncélját és az ágyra veti magát, hadd aludjon végre újra. Már jár neki az alvás, és Gzaxiának is.*
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Ápr. 28, 2013 1:28 pm

Jól áll... Én is megnéztem magam tüzetesen. Különös... Nem egy máguspáncél, de ,,megteszi". Sőt talán többet is védett mint a régi mágus talárjaim. Nem volt annyira puccos, mint azok, de tényleg nem nézett ki rosszul.
- Nos, úgy látszik több marad a jutalomból, ha erre nem kell költenem - nevettem. - Én is remélem hogy megvéd.
Viszont mikor teljesen megfordultam, váratlanul kaptam egy csókot. Nem ellenkeztem, és valamennyire viszonoztam is lágyan. Utána csak álltam ott. A kezemet a férfi arcára tettem és csak néztem őt. Próbáltam olvasni abból amit látok. Az arcából, a tekintetéből, minden egyes rezdüléséből. De talán inkább egy égi jelet vártam, hogy most mit kéne csinálnom.
- Stephanus... én... - mágikus tekercsek, ősi titkok, mind könnyebbeknek tűntek most ennél a helyzetnél. - Én nem akarlak bántani... a bizalmad sem szeretném elveszteni.
Teljesen tanácstalan voltam. Szó sem volt róla hogy ne tartottam volna vonzónak a lovagot, vagy hogy a személyiségével lett volna baj.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Ápr. 28, 2013 1:35 pm

*Mindezek után Stephanus gyerekes mosollyal néz Gzaxiára.*
- Most már későre jár... Talán ideje lenne aludni térni. - mondta Stephanus, majd egy puszit nyomott Gzaxia homlokára. Ezek után a páncélját levetette, és ment az ágyba, aludni. Az ágy persze egybe volt, nem volt különvéve. Ezek után Gzaxia mit csinál?
Hát, végülis ő is mehetne aludni, de akár ki is mehet ételt-italt szerezni. Bár... Stephanus vérét is kiszívhatná.
Végülis, akármit tehetne.
Stephanus jól ki fogja magát aludni, és csak akkor ébred fel - kivéve ha Gzaxia felébreszti.
Ha Gzaxia úgy döntene, hogy Stephanus vérét szívja ki, Stephanus az álomból félálomba megy, és a kezével magára húzza Gzaxiát, hogy megcsókolja. Talán így mégse lesz olyan bölcs döntés a vérét szívni.
Ha semmi különös nem történik, Stephanus tizénkét órával később fel is kel, majd felszerelkezik, és Gzaxiával együtt kifelé indul, a ládával a vállán.*
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Ápr. 28, 2013 1:58 pm

Most távolabb éreztem magam a lovagtól mint valaha. Természetesen nem fizikai értelemben értem. Persze nem ismertem olyan rég óta. Akkor is, nem tudtam megérteni mit eszik rajtam. Rendben nő vagyok, és tetszem neki külsőre... de nem csak erről volt szó. Nem azt mondom, hogy olyan szörnyű lennék, hogy egy férfi se akarjon. De ezzel most annyira nem tudtam mit kezdeni.
Féltem az eshetőségektől. Féltem, hogy csak játszanék a jó lovag érzelmeivel. Tudom, hogy sok férfit ez nem érdekelt volna.
Leszedtem magamról a páncélt, és leültem az ágyra a férfi mellé. A haját és az arcát simogattam még el nem aludt. Utána úgy döntöttem, átveszem a ruhám. A csere pamutruhám még nem volt szakadt. A régit eltettem. A tarsolyomat, a régi kardomat, és az újonnan szerzett tőröket a mágikus páncél mellé raktam. Aztán elindultam ki a városba. Ki akartam jutni kicsit.
De nem időztem túlságosan sokáig. Egész tűrhető időben értem vissza a szobába ahhoz hogy még aludjak is rendesen. Stephanus mellé feküdtem, és egy darabig még csak néztem ahogy alszik, aztán én is elaludtam.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Vas. Ápr. 28, 2013 2:09 pm

*Másnap Stephanus felkel, felveszi a páncélját, megvárja míg Gzaxia felébred - vagy ha nem, csókkal ébreszti fel - majd megvárja, míg ő is elkészül. Ezután a ládával a vállán kilép a szobából, és visszaadja a kulcsot a csaposnak. Majd elhagyják a fogadó épületét, s kimennek az kijárathoz. Ekkor visszakapják Stephanus lovát. Indulhatnak is a lovagrend épületéhez. Stephanus nem akarja extra terhelésnek kitenni a lovát, így a saját vállára erősíti a ládát egy kötél és egy varázsalt kombinációjával. Már így is épp elég nagy probléma az, hogy Stephanus a ládával együtt extra súlyt jelent. De hát ki bőven ki fogja bírni a terhelést.
Végülis, megérkeznek. Stephanus leszáll a lóról, és lesegíti Gzaxiát is, akinek már megint egy puszit nyom az arcára.... Nem kezd egy kicsit unalmas lenni?*
- Gzaxia... szerintem jobb lenne ha itt várnál. Majd én lerendezem a dolgokat - mondja neki Stephanus, és egy búcsúcsók után távozik is, magával vidvén a lovat és a ládikát. A lovat az istállóban "parkoltatja", majd a ládikát odaviszi a nagymesterhez, a kápolnában. Egy 10-15 percig tartó beszéd után Stephanus végre visszajön.*
- Sajnálom hogy ilyen sokáig tartott... De végülis jó hírem van. - mondja Stephanus, és odaadja Gzaxiának az 500 aranytallért tartalmazó zsákocskát. Végülis, nem olyan sok, hiszen belefér egy tarisznya méretű zsákocskába, de a célnak megfelelő. - Ha nem elég, kompenzálom saját magam.
*Válaszolja mosolyogva. A küldetés teljesült. Na de innen hova tovább?*

//Folytatás itt.//
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   

Földszint
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal