Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Share | 

Ellenőrző pont

Go down 
SzerzőÜzenet
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 188

TémanyitásTárgy: Ellenőrző pont   Vas. Márc. 20, 2011 4:56 am

A város ellenőrző pontja. Itt vannak a vámosok, akik pénzt szednek az áthaladó kereskedőktől és leellenőrzik hogy az árú legális-e vagy illegális. Nem olyan keményen őrzött terület, de egy magányos kereskedőnek - abban az esetben ha illegális árút szállít - szüksége lesz néhány csempészre.
A városon belül van több lejárat is a föld alá.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Ellenőrző pont   Vas. Márc. 20, 2011 9:56 am

// Kaland //

*Odaértek. Mivel nem akartak nagy feltünést kelteni, egy alternatív útvonal felé mentek, Steelhelm-t megkerülve. Az út 3 napig tartott. Nagyon hideg van. Mindannyian fáztok.
Jelenleg azt lehet látni hogy az útnál három ember őr van. Mindhárom láncinget visel, és a láncing felett prémkabátot, így a páncélzatuakt nem lehet látni. Mindhármuknál van alabárd és kör alakú pajzs, és furcsa akcentusal beszélnek.*
- Neked is meleged van? Le kellene venni ezt az idióta kabátot. - mondja az egyik őr.
- Megőrültél? Megfagynánk! - mondtja a másik őr.
- Lehet, de ha páncél és kabát is van rajtunk, megsülünk. Akkár már a páncélt vegyük le. - mondja az első.
- Hülye vagy? Akkor védtelenek leszünk. - Mondja a harmadik.
- Inkább legyek védtelen mint fagyjak meg... - mondja a második.
- ... vagy süljek roston. - mondja az első.
*Aztán odaértek, és most az őrök azok akik leellenőriznek.*
- Állj! Kereskedelmi engedélyt kérek. - mondta az első őr hangosan Jorgénak. Jorge odaadta neki a kereskedelmi papírjait. A papír szerint az őröknek joguk van leellenőrizni az árúkat.*
- Harold, ellenőrizd az árút.
*Mondta az első őr.*
- Okés, Erik... *mondta a második őr, akiről előbb derült ki hogy Harold a neve. A harmadik őr neve egyenlőre még nem derült ki.
De akkor most a második őr leellenőrzi az árukat! Ezek nem a szokásos idióta katonák, hanem vámellenőrök, akiket a fegyver forgatásán kívül még értékbecslésre is kiképeztek. Az őr meg fogja nézni a hordókat, és azonnal látni fogja hogy az áru illegális!
Valamit tenni kell, de gyorsan. Megölni lenne a leg célravezetőbb, de az hangos lenne, és a másik kettő őrrel is el kellene bánnotok. Mi a csapat döntése?*
Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: Ellenőrző pont   Vas. Márc. 20, 2011 10:16 am

*Ez a három nap, merő unalom volt. Szinte már megbánta, hogy jött. De azért csak majdnem, hisz a pénz mégis csak ott csörög a erszényében. Lassacskán az étel is elfogyott, hisz jó néhány darab letört már a kenyérből, majd óvatosan otthagyta az út szélén. Meg a bor is rejtélyes módon elcsörgedezett az út során.

~ Na végre. ~

Gondolja magában, amikor végre megérkeznek az átjáróba, amiről már messze hangzik, hogy őrzik. Három vámszedő, márpedig az idiótább fajtából. A kezét, a kardja markolatára teszi, de egyenlőre nem mozdul. Hisz jó helyen van. Hallgatja a beszélgetést is, ami zajlik odakinn a kereskedő és az egyik tökfilkó között. Majd az egyik közeledik, hogy megnézze a terméket. Így hát szépen előhúzza a tőrét, majd megvárja, hogy benézzen, avagy bemásszon a kocsi belsejébe. Ezt követően a tőrt a vámos torkába próbálja döfni. Hogy az átszakítsa az ereket és a csontokat. Ekkor látszik meg igazán, hogy ebben a testben mekkora erő lakozik.
Ha sikerrel járt, akkor rávigyorog a többiekre. Szinte már embertelen ez a vigyor. Ha meg nem, akkor ismét megpróbálja majd.*
Tepirm
Saccularius - Tolvaj
Saccularius - Tolvaj

Hozzászólások száma : 71

TémanyitásTárgy: Re: Ellenőrző pont   Vas. Márc. 20, 2011 11:57 am

* ~ A fenébe! Muszáj ezeknek pont minket ellenőrizniük?! ~ Kaptam fel a vizet. Ekkor eszembe jutott egy eléggé idióta ötlet.

- A francba!-mondtam hogy mindenki hallja, de nem ordítva. Az arckendőt a fejemre tekertem, a csuklyát magamra húztam, az íjamat és a tegezt letettem,és kiszálltam a kocsiból. Elmentem kissé távolabb, egy bokorhoz és megpróbáltam úgy tenni, mintha a dolgomat végezném. Eközben elővettem a botot a földre tettem, és kissé elszégyelltem magam. A botomat a földre tettem, és a földre letettem egy vékony kis fonalat, ami nem sokat jelentett, de ez is a hülye tervemnek a része volt. Miután "végeztem" odaordítottam a rajtam csodálkozó őröknek.

-Hé, elnézést! Jöjjenek, segítsenek már egy kicsit, elvesztettem a nyakláncomat! - Mondtam nekik. Nem volt rá nagy esély hogy beveszik,de hogy ha mégis, sikerül talán leütnöm a segítőkész őröket. ~ Tuti biztos hogy most őrültnek fognak tartani. ~
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

Hozzászólások száma : 132

TémanyitásTárgy: Re: Ellenőrző pont   Vas. Márc. 20, 2011 1:32 pm

~Le akarják ellenőrizni a kocsit, ezt nem hagyhatom~*Mondta magában Mánuel. Ezután elővette kardját és a pajzsát és, utána kiugrót a kocsiból. Ekkor neki fut pajzssal annak az embernek aki a kocsi mellett van. Ha sikerül fel löknie akkor amikor a földre megpróbálja leszúrni, hogy ne legyen esélye a túl élésre.*
Ypsel
Miles - Harcos
Miles - Harcos

Hozzászólások száma : 28

TémanyitásTárgy: Re: Ellenőrző pont   Hétf. Márc. 21, 2011 8:45 am

Kezdett valóban hidegebb lenni. Megszokás ide vagy oda, a hideg az hideg volt amit legfeljebb tűrni lehetett. Ypsel néha össze dörzsölte a kezeit, egyszer pedig átmászott a kocsi tetejére majd vissza. Az utazás alatt lassan az étel és ital is fogyni kezdett, bár meglehetősen szerény mértékben

Egy vám állomásnál álltak meg, ahol néhány férfi ellenőrizni kívánta őket. Azonban ideiglenes társai jóvoltából a pokol bizony elszabadulóban volt. Egyedül ő maradt helyén, és csupán Jorge felé fordult várakozóan annak utasításait várva
- Mit tegyek?

//elnézést a rövidségért, de nem akartam tovább húzni a reagolást
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Ellenőrző pont   Hétf. Márc. 21, 2011 9:30 am

- Böaaarghh.... - *szólt az ellenőr halálhörgése miután Vidiorta a torkába döfte a tőrét. A csontjait és ereket teljes mértékben átszakította. Nem csak hogy a tőr véres lett, de még Vidiorta ruhájára is fröccsent vér. Ezután a halott ellenőr a földre rogyott.
Közben a naív 3. őr - akinek nem tudtuk meg a nevét és már meg se fogjuk - bevette Tepirm csaliját. Tepirm felé közeledett. Mikor lehajolt a fonálért, akkor Tepirm sikeresen leütötte. A másik őr ezt észrevette, de már ésőn. Mánuel nekifutott a pajzsával és fellöki. Az őr kezéből kiesik az alabárd és a pajzs, így Mánuel sikeresen leszúrja. Ez meghalt.
Az események lezajlását Jorge a körmeit rágva várja ki, majd válaszol Ypsel kérdésére.*
- Mostmár semmit. De valamit még elintézek.
*Majd odament annak az őrnek a holtestéért akit Tepirm leütött.*
- Most leveszem a ruháit, nehogy életben maradjon.
*Mondta Jorge. Az eszméletét vesztett őrről lerángatta a ruháit és a pánélját*,
- Nem kell valakinek egy prémkabát? Egy páncél? Egy alabárd?
Ha nem kell senkinek, akkor egy kupacba rakja az alabárdot, pajzsot és kabátot, majd néhány fadarab segítségével elkezdte égetni. A páncélzatot meg egyszerűen egy nehezen észrevhető helyre rejti, egy sűrübb fásréteg közé. Az ellenőr valószínüleg halálra fog fagyni mielőtt felébredne, de ha nem is, a túlélési esélye elég minimális.*
- Most mindenki vissza a kocsira. Nem tudhatjuk hogy mikor jön egy őrjárat.
*Mondta és elindultak egy földalattra vezető lejáratnál. Most egy rövidebb út veszi kezdetét.*
//Folytatás itt//
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Re: Ellenőrző pont   Vas. Ápr. 24, 2011 9:04 am

*A területre most érkezik meg Stephanus Tavilrond, lovon, teljesen felpáncélozva. Észrevesz néhány halott őrt, akik meztelenek és a hideg miatt haltak meg.*
- Ez nem lehet véletlen. Valaki ezekről levette a ruhát. De ki? És hogyan?
*Kérdezte magában. A holtestekkel nem nagyon tud mit csinálni. Legfeljebb elcipeli őket a legközelebbi templomba, hogy egy pap segítségével el legyenek temetve. Vagy csak úgy maga eltemeti őket, hiszen minden lovag pap is egyben.*
- Na vajon mi lesz... Gondolkodjunk egy kicsit...
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.hungarianforum.com
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

Hozzászólások száma : 31

TémanyitásTárgy: Re: Ellenőrző pont   Vas. Ápr. 24, 2011 9:16 am

Az utam északra vezetett. Bár igaz a hideg nem éppen az én fajtámnak kedvez, eléggé hozzá szoktam. Amíg nincsenek mínuszba a fokok addig életben maradok. Így is elég ideig voltam hideg helyen, ez meg se kottyan.
Néhány óra alatt el is érkeztem úti célomhoz. Viszont ahogy közeledtem eléggé érdekes dologra lettem figyelmes. Az ellenőrző pontnál egy férfi állt, és pár test is az én szemszögemből tekintve meztelenek. Lefordultam a rémparipáról, aki eddig kísért, majd meg simogattam a hátát.
-Menj az erdőbe. Holnap ugyanitt, rendben?-A kis barátom csak nyerített egyet, majd elindult vágtázó lépteivel az erdőbe.
Reméltem, hogy a lovag nem vette észre, nem lenne kellemes a felesleges harc csak azért mert rossznak néznek egy ártatlan teremtményt.
Lassú léptekkel elindultam. A hideg elég kellemetlen volt, kicsit fájt is, hisz semmi sem akadályozta a testem hőjének távozását, de már megszoktam a fájdalmat.
Pár másodperccel később már a lovag közvetlen közelében voltam.
-Hát itt meg mi történt?-Kérdeztem egyhangúan a férfit.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Ellenőrző pont   Vas. Ápr. 24, 2011 9:24 am

*Stephanus már megszotka a kérdezősködést, és válaszolt unottan.*
- A szokásos. Valaki valószínüleg leütötte az őröket, és levetkőztette hogy fagyjanak halálra mielőtt fel tudnának ébredni. Valózínüleg egy nagyobb tolvaj csapat lehetett aki illegálisan szállított árúkat.
*Mondta Stephanus elég monoton hangon. A sisakja a teljes arcát fedi, így nem lehet látni hogy hány éves, milyen érzelmek vannak az arcán, sőt, a sisak még a hangját is eltorzítja, így azt se nagyon lehet megmondani a hang alapján hogy pontosan mennyi idős. Csak annyit hogy egy felnőtt férfi, viszonylag mély hanggal.*
- Talán el kellene a holtesteket szállítanom a legközelebbi templomhoz, hogy méltó temetést kapjanak. Vagy magam is eltemethetném a közelben őket, csak az a baj hogy nem ismertem őket, így nem tudom a nevüket.
*Mondta Stephanus.*
- A holtak eltemetése vagy esetleges eltemettetése a legnagyobb ami tőlem tellik. Erősen kétlem hogy a gyilkosságot sikeresen ki fogjuk nyomozni...
*Mondta, majd észrevette, hogy van a földön néhány érdekes levél. Ez dohánylevélnek tűnik, de izzó vörös, és világít. Igen, ez ugyanaz a levél, amit anno Jorge szállított a sötételfekhez, Mánuel, Tepirm, Ypsel és Vidiorta kíséretében.*
- Talán tévedtem, és mégis van valami nyom.
*Majd a kesztyűsz kezével a sisakjához csapott.*
- Én hülye! Egész végig előttem volt a bizonyíték!
*Mondta, mikor észtrevette egy lovaskocsi kerekeinek a nyomait a hóban, és azt, hogy több ilyen dohánylevél is van a nyomokkal együtt. Csak futólag hallott róla hogy létezik ilyen különleges és illegális (hogy miért, azt Stephanus nem tudja) dohányfajta melynek a levele vörös színű és világít, de még életében nem látott ilyet.*
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

TémanyitásTárgy: Re: Ellenőrző pont   Vas. Ápr. 24, 2011 9:39 am

Végig hallgattam a katona szavait majd bólintottam, és végignéztem a holttesteken.
-Értem...-Mondtam halkan, miközben ő folytatta, én a havat néztem végig.~Hát igen... Hideg vagy meleg vérű teljesen mindegy ha nem mozog, megfagy~. Elég érdekes volt a hely maga, tele volt levelekkel holott egyetlen fa sem volt a közelben és a levelek maguk is elég furcsák voltak. A temetős kérdésre feltekintettem majd kicsit elgondolkodtam.
-Tudja uram talán a városban meglehetne tudni, hogy kik voltak. És ha már ott vagyunk szólhatnánk nekik, hogy temessék el. Ez a legegyszerűbb megoldás... Viszont nem hagyhatjuk őket csak így kint. Előbb tegyük őket egy kevésbé megalázó helyzetbe.-Fejeztem be, miközben oldalra tekintettem ahol egy kis rakást találtam. Az egész teljesen el volt szenesedve, de néhány darabból kitudtam következtetni, hogy valószínűleg a ruhák és felszerelések lettek itt elégetve. Eközben a lovag valami másra bukkant rá. Kerék nyomokra ami az esetleges bűnözők nyoma lehet. Feltekintettem, és visszamentem hozzá.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Ellenőrző pont   Vas. Ápr. 24, 2011 9:53 am

- Valóban. Azt hiszem én magam eltemetem őket itt. Segíthetsz ha akarsz.
*Mondta. Mivel nincs ásója, ezért a pajzsát fogja használni, és a varázserejét. Elég nehéz munka lesz ez. Elősször keres egy megfelelő helyet. Itt eltakarítja a havat. Majd elkezdi varázslattal - telekinézissel - mozgatni a pajzsát olyan erősen, hogy azzal ki tudja ásni a földet. Így most már egy viszonylag rövid idő alatt annyi földet ás ki, amennyi a 3 ember számára pont hogy elég lesz. Majd beviszi őket a sírba. Ezután a varázslata segítségével visszahányja oda a földet. Majd miután ez megvan, odavisz varázslattal egy nagyobb követ, melyet a közelben talált. Ráteszi a betemetett területre, majd odamegy, és egy kisebb kővel elkezdi belevésni a nagy kőbe az emberek és nemeselfek közös írásrendszerével hogy "SINOME SERIN NELDEN SALER. OKA VANVEE KHENGIM" az emberi nyelven (Ez azt jelenti hogy "Itt nyugszik 3 katona. Megölték őket"). Meg is van, kész is van. Stephanus tudja hogy a 3 őrnek volt családja is, aki még máig sem tudja hogy mi történt, és azt is tudja hogy az őrök ugyanolyan emberek voltak mint ő, nekik is volt nevük, családjuk, és olyan hozzátartozójuk aki a holtestüket be tudta volna névszerint azonosítani. De Stephanus azt is tudja hogy az idő szorít, és a három őr lelkeinek megmentéséhez a vallása szerint már ez is elég.*
- Most, hogy ez meg van, azt hiszem követni lehetne a nyomot. Te civil vagy, szerintem maradj ki ebből.
*Mondta Stephanus, majd a pajzsát letörölte, visszaszállt a lovára. Még ad időt a gyíkembernek hogy válaszoljon.*
Salo
Druidae - Druida
Druidae - Druida

TémanyitásTárgy: Re: Ellenőrző pont   Vas. Ápr. 24, 2011 10:11 am

A lovag úgy döntött nem vár tovább, és a gyorsabb utat válassza bár ez nem éppen a legerkölcsösebb választás. Ha nem érteném meg, hogy sietnie kell valószínűleg most egy kis ordibálás következett volna, de erőt vettem magamon.
-Rendben, megteszem amit tudok. De kérem ne tegezzen!-Mondtam, és beálltam mögé, majd figyeltem ahogy dolgozik. A pajzsa jó ásó volt, de nem eléggé gyors, így kicsit besegítettem a kezeimmel amivel felére csökkentettem az ásásra fordított időt. A föld hányásban hasonlóan segítettem, majd miután kész voltam, a havat használva megtisztítottam a kezem valamennyire. A harcos egy követ helyezett a sír fölé, de nem volt túl bőbeszédű a sírfelirattal. Miután hátra lépett gyorsan oda léptem és még gyorsan belevéstem a dátumot egy kis villámmal. Legalább ha jön a váltás akkor tudják kikről is volt szó, hisz a dátum alapján utána tudnak nézni a halottaknak.
A férfi már indulásra kész volt, és megkért rá, hogy maradjak ki mert civil vagyok. Kicsit elhúztam a számat.
-Lehet, hogy civil vagyok de messze erősebb mint pár magadfajta katona, szóval megyek én is. Bárki is felelős ezért annak fizetnie kell.-Mondtam, de mielőtt cselekedtem volna megvártam a válaszát.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Ellenőrző pont   Vas. Ápr. 24, 2011 10:21 am

*Stephanus választása elég erköcsös volt, hiszen a holtaknak végső nyugalom kell, és nem szabad őket megbolygatni. Talán még jobb is, hogy a rövidebb utat választotta. Szerencsére a gyíkember ráírta egy villámmal a dátumot is. Így mostmár mindenki ki fogja tudni következtetni hogy kik voltak a katonák, és így Stephanusnak is teljesen tiszta lehet a lelkiismerete. De most erre nem ér rá, és nem is törődik vele. Most feladat van. A gyíkember válaszolt a modnatára.*
- Ám legyen. De csak akkor ha van hátasa, lova. És mivel civil, az én felelősségem lesz hogy ne sérüljön vagy ne haljon meg útközben. Áppropó, nem vagyok egyszerű katona. Én egy lovag vagyok, aki a papi mágiát még talán a kardnál is jobban forgatja.
*Mondta, majd megvárta míg a gyíkember válaszolt, előhívta a lovát és ezután elindintultak. A kocsikerék nyomot követik, és végül lejutnak a föld alá. A barlang nagy, a lovaikkal együtt könnyen leférnek, nem túl meredek az út, és a terület is csak fokozatosan sötétedik. Alig veszik észre hogy mostmár föld alatt vannak, és dohos a levegő, sötét van és világítás kell. Stephanus előveszi a lámpását. Szerencsére a lován van egy nagyobb kulacsnyi lámpaolaj. Ráteker egy tekercset a fáklyájára, majd ezt belemártja a lámpaolajba, és villámvarázslattal meggyújtsa. Máris látnak. Reméli hogy a gyíkembernél is van valami világítás, különben egymáshoz közel kell maradniuk.
Észreveszik, hogy bár a keréknyomok már nincsenek meg - hiszen köves talaj van - a lehullott különleges levelek folytatódnak.*
//Foyltatás itt.
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Ellenőrző pont   

Ellenőrző pont
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal