Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Share | 

Podifox Előtörténete

Go down 
SzerzőÜzenet
Podifox

Hozzászólások száma : 1

TémanyitásTárgy: Podifox Előtörténete   Szer. Ápr. 21, 2010 1:23 pm

[b]Jellem:Kaotikus Semleges
[b]Anyanyelv:Ksh'lammen
[b]Ismert nyelvek:Despotanmagi , Ialammen , Apanonalammen
[b]Elsődleges faj: S ö t é t e l f
[b]Másodlagos faj:
[b]Osztály:T o l v a j
[b]Presztízs osztály: O r v g y i l k o s
[b]Tulajdonságok:
[i]Erő: 11
[i]Kitartás:10
[i]Ügyesség:11
[i]Intelligencia:12
[i]Bölcsesség:11
[i]Karizma:12
[b]Képzettségek:Lopakodás: Alapvető
-Hamisítás: Alapvető
-Csempészet: Alapvető
-Nyomkövetés: Alapvető
-Kardforgatás: Alapvető
-Íj használat: Alapvető
-Lopakodás: Haladó
-Páncélviselés: Könnyű
[b]Előtörténet:

Az erdőben születtem
.... 128 éve.
A szüleimet megöltem fiatal koromban, mert nem bírtam és most se bírom elviselni ha valaki megmondja mit tehetek, és mit nem. Mivel én nem ismertem még az erdő elfek szokásait ezért úgy döntöttem hogy elhagyom szülő klánomat, mert miután kiderült, hogy mit tettem a klánom halálra ítélt és a kivégzésem előtti éjszakán egy ifjú kiszabadított és még időben sikerült az erdőbe érnem mielőtt még észrevették volna eltűnésem. Ott már kisgyermek (12 éves) koromtól kezdve megtanultam hogy milyen nehéz az mikor az ember vért izzad egy-egy kis bogyóért is. Megtanultam szemrebbenés nélkül gyilkolni, figyelmen kívül hagyni hogy másoknak is szükségük van az élelemre. Önzővé váltam. Saját kis civilizációt építettem ki az erdő mélyén aminek csak egy tagja volt, én ugyanis akivel találkoztam hidegvérrel megöltem. De egy napon 5 év múlva rám talált egy parasztcsalád. Fel akartak nevelni de lemészároltam őket. Egyet figyelmen kívül hagytam és elmenekült. Úgy gondoltam nem jelenthet veszélyt, de egy napon lovasok érkeztek az otthonomba és erőszakkal elhurcoltak. Ez a falu ahova kerültem teljesen más volt mint ahol eddig voltam az életem során. Itt mindenütt harcosok voltak, feszült harcosok. Minthogyha tudták volna hogy eljön a végzetük. Abban a pillanatban egy hatalmas kőtömb csapódott bele a földbe és százak halálát okozta. A katonák szerte foszlottak és az őr aki engem láncra verve hurcolt, felrakott egy szekérre. Ekkor odaüvöltött a kocsisnak, hogy menjen a várba. Alig két perce indultunk el, mikor kürt hangot hallottam. Ekkor ordította parancsnok, hogy támadás érte a falut majd egy jelzést adott az íjászoknak. Az ég elsötétedett az íjzáportól. Hirtelen a kocsis félre rántotta a szekeret és beborultunk az árokba. Mikor magamhoz tértem az őrömnek a halántékán keresztül volt átszúródva egy lándzsa. Én kihasználtam az alkalmat és megléptem. Amint kiléptem a roncsok közül egy Zöld Sárkány hulláját fedeztem fel magam előtt. Hatalmas volt. Bizonyára ezért ránthatta félre a kocsis a szekeret. Mikor felpillantottam az égre sárkányok raját vettem észre. Köröztek felettem, pontosabban egy vár felett. Nem messze álltam a falaitól. Egy-két sárkány már szintén a falai előtt hevert. Ekkor meghallottam egy furcsa, az előzőtől eltérő kürt szót. Erre a sárkányok megostromolták a várat. Az íjászok nem bírtak el velük, de nem is ez volt a feladatuk. Lyukakat lőttek a sárkányok szárnyain amik ettől a földre zuhantak. Erre kinyílt a vár kapuja. Az egyik bestia fejére még rá is csapódott az ajtó. Körülbelül 50-en lehettek akik kijöttek. Fekete páncélt viseltek, és a pajzsukon egy átszúrt fejű sárkány volt ábrázolva. Sárkányok gyilkolására voltak képezve. Pillanatok alatt leteperték a tehetetlen lényeket. Ekkor megjelent az ég színén Dracolich, a lovagok várták a földre kerülését, de az íjászok nem bírtak mit kilőni csont szárnyain. Dracolich tömegével döngölte a földbe az íjászokat, míg tűzcsóvákat küldött a földön várakozó lovagokra. Az íjászok szerte foszlottak, mivel nem értek semmit a dühödt fenevad ellen. Dracolich távol a lovagoktól a földhöz közel ereszkedett és mint egy nyílvessző úgy repült a lovagok felé. Amikor láttam, hogy mellettem fog elsuhanni rákészültem a lecsapásra. Mikor közel ért hozzám a magasba ugrottam, így a hátára kerülve volt esélyem átvágni a torkát. A lovagok megdöbbenve nézték, hogy én egy egyszerű rab miként küzdök a sárkánnyal. Miután a porba landoltunk Dracolich-el, még küzdöttem vele. Erősebbnek bizonyult a sárkány és laza mozdulatokkal a porba tiport. Nem voltam ilyen erős ellenfelekhez képezve, de volt egy ember aki kisegített a bajból. egy lovag ,odadobta nekem a lándzsáját hogy szúrjam le a fenevadat. Pont akkor amikor a bestia harapni akart a bordáin keresztül a gerincsigojáit porrá zúztam a lándzsával. Arra lettem figyelmes hogy a sárkány hamuvá égett. Ekkor a sárkányok visszafutamodtak és a lovagok ünnepeltek engem , bevittek király elé. A király azt mondta hogy a dracolich bordái között egy üzenet volt az élőhalottaktól amiben az állt hogy három napon belül ér minket egy hatalmas támadás. Én abban az egyezségben maradtam a királlyal hogyha szabadlábra enged engem akkor segítek neki a csatában. Egy hatalmas gonddal kellet szembe néznem. A sárkányok támadás után annyi vesztesége volt a hadseregnek, hogy az élőhalottak csak az felderítő csapataikkal győzedelmet arathattak volna. Én tudtam egy módszert amivel a semmiből képesek lennénk előállítani csapatokat. Ezzel csak az volt a gond, hogy vissza kellett mennem a szülő klánomba az elf-ekhez. Éjjel útnak indultam egy kisebb, négy főből álló csapattal. Az erdőben jártunk mikor már kezdett pirkadni. Ekkor az egyik társunk felüvöltött és a földre vetette magát. Rángatózott, mint egy epilepsziás. Észre egy hatalmas kígyó által ejtett sebet a karján. Nem tudtuk, hogy mit kell ilyenkor tenni. Nem tudtunk neki elsősegélyt nyújtani ezért az állapota súlyosabbá vált. Az többiek a vállukra vették és vonszolták magukkal napokon át. Egy éjszaka letáboroztunk a sebesültnek külön sátrat vertünk. Mi a tűz körül aludtunk ő pedig körülbelül 10 méterrel odébb. Azon az estén teli hold volt. Egyszer csak sikongatásra ébredtünk. Rohantunk a sátorhoz, de akkor már senki nem volt ott csak töménytelen mennyiségű vér. Hosszú kutatás után rátaláltunk egy fa tetején lapuló vérfarkasra. Hús darabok lógtak a szájából, akkor már tudtuk, hogy mi lett a társunkkal. Aznap este farkas húst ettünk.
Másnap útra keltünk de az esti vadászat miatt teljesen elvesztünk az erdőben. Idővel már nem is tudtuk, hogy merre vagyunk, de volt egy jel ami megmutatta hol is. Az egyik társunknak a nyakába repült egy kis fejsze, és a vér felspriccelt a hátunkra. Nem bírta sokáig. Vért hányt és nem kapott levegőt. Próbáltunk neki segíteni, de mikor kivettük a fejszét a nyakából, hatalmas vértócsa keletkezett alattunk. Ezután leütöttek minket és elhurcoltak. Zsákot húztak a fejünkre és mikor levették egy bányába voltunk. Orkokkal álltunk szembe. Megparancsolták, hogy álljunk be a munkába. Ekkor eszembe jutott, hogy nekem ne mondja meg senki mit tegyek. Rettenetesen dühödtté váltam. A bokámhoz nyúltam és elővettem egy rejtett kis kést. Egy laza mozdulattal hátra legyintettem és pont egy ork őrnek a szemüregébe állt. Az őr ledermedt és én könnyedén elvehettem a fegyverét. Leálltam küzdeni az orkokkal, míg a társam bemenekült a közeli erdőbe. Úgy gondolta, hogy elmenekülhet észrevétlenül, de azt meghallották mikor felüvöltött belelépve egy medvecsapdába. Ekkor a másik társam utána futott és segíteni próbált neki, de az orkok se hagyták figyelmen kívül őket. Az utóbbinak egy fejszét állítottak a fejébe amíg próbált segíteni a másikon. Miután végeztem a bányában a csapatom után mentem. Még a csapdás lábút meg tudtam menteni és elállítottam a vérzést. Három napon és éjszakán át vonszoltam magammal, míg egy éjszakán annyira lázas volt, hogy kénytelen voltam dohány rágatni vele. Több éjszakán át így történt és amiket dohány maradványokat magunk mögött hagytunk vámpírok követtek. Az egyik éjjelen meg is támadtak minket. Sokan voltak. Egyedül nem nagyon bírtam el velük. Hármat-négyet tudtam egyszerre feltartani, de jóval többen voltak. Egy két vámpír fel volt tapadva a csapdás lábú nyakára. Az volt a szerencséje, hogy mikor előbújtak a nap első sugarai a vámpírok kényszerültek elmenekülni. Túl sok vért veszített a társam és még a vérző sebeket se tudtam elállítani. Végül nem maradt más választásom végeznem kellett vele. Levágtam a fejét. Ahogy teltek-múltak a napok egyszer csak lépteket hallottam, több ezrek lépteit. A nyögések és a léptek egyre közeledtek ezért felmenekültem egy fa tetejére és ott bújtam meg. Később kiderült, hogy az élőhalottak azok. Nem vettek észre és titokban kihallgathattam a tervüket. Arról beszéltek, hogy most már az embereket kiirtották, a sereget három részre kell osztani. Az egyik megy az orkokhoz, másik a gnómokhoz, a harmadik a törpékhez, de egy kisebb felderítő csapatot is küldenek az erdő elfekhez. Másnap az élőholtak eltűntek és én a felderítő csapat nyomába eredtem. Mikor odaértem az erdő elfkehez már megkezdődött az ostrom. Az elfek bírtak volna a csapatokkal, de volt egy gondjuk, hogy nem tudtak közel kerülni a hátsó sorban lévő íjászokhoz akik tízesével szedték le az elfeket. Én mivel közel voltam az íjászokhoz lekaszaboltam őket és hősként ünnepeltek engem az elfek. Már nem emlékeztek arra, hogy mit is tettem és ezért képesek voltak vezérüknek befogadni. Ennek az is volt az ok, hogy úgy érkeztem meg, mint a jóslatukban szereplő kiválasztott. Elmondtam nekik, hogy az élőholtak elfognak jönni. Egy éjszaka 100-150 erdő elffel útnak indultam. Sokakat magunk mögött hagytunk, hogy az élőholtaknak ne tűnjön fel, hogy kiürült a falu. Kitértünk az ellenfél csapat mozgásinak irányából. 8 Nap múlva elértük az emberek porrá zúzott várát. Ott a közelben található fenyő erdőbe mentünk, mert az adott annyi árnyékot, hogy biztonsága elbújhassunk vész esetén. Újabb civilizációt alakítottunk ki az erdőben, míg egy napon nem érkezett egy erdő elf. 700 éves volt és végig élte az egész törzs életét. Mindenre emlékezett ami ott történt. Bele értve azt is, hogy a szüleimet megöltem és elmenekültem a kivégzésem előtti éjszakán. Mikor ezt megtudták az erdő elfek egy kamra szerűségbe elástak a föld alá. A levegő rohamosan fogyott, és ahogy segítségért kiáltoztam, a föld alól valaki vissza üvöltött. Elkezdtem ásni egyre és egyre mélyebbre. Egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy a föld alól fény tör elő és egy járat fedte fel magát előttem. A föld alatt elfek éltek. Alagút hálózatot alakítottak ki maguknak. Ezek az elfek mások voltak, mint a földön élők. Alacsonyak voltak és a bőrük színe kihalt volt. Hajuk sötét volt vagy ősz. Nem találkoztam egy barnával vagy szőkével sem. Úgy láttam,hogy ők a sötét mágiának a hívei. Megtudták ,hogy ugyan olyan lealacsonyodott lény vagyok mint ők. Bűnös vagyok. Sokak csak azért kerültek a sötét elfek közé, mert olyan dolgokat tettek mint én. Miután beilleszkedtem a törzsükbe, egy nap a felszínre törtünk és háborúba kezdtünk az erdő elfekkel. Gyengék, és harcképtelenek voltak. Könnyedén lealáztuk őket, mert nem számítottak a támadásunkra. Mire én is teljesen átalakultam kinézetben és gondolkodásban sötét elfé addig 100 év telt el. Attól a naptól fogva a vidéket az élőholtak uralták. Mindenhol láncra vert fajok vonultak, csak néhol volt elszórva egykét szabad falu, de ezeknek a száma elenyésző volt...

A hozzászólást Podifox összesen 15 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Május 27, 2010 5:37 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Ta'ael Myrth'nddare Tlith
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 73

TémanyitásTárgy: Re: Podifox Előtörténete   Csüt. Ápr. 22, 2010 7:46 am

Mivel valami oknál fogva nem találom az áthelyezés opciót, megkérlek hogy a karaktered jelentkezését ide helyezd el:

http://wod-game.hungarianforum.com/jelentkezes-f5/
Stephanus Tavilrond

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Re: Podifox Előtörténete   Csüt. Ápr. 22, 2010 9:40 am

Ööö, legközelebb NE NYISS ÚJ TOPIKOT, hanem szerkeszd át....
Amúgy at örténet nemrossz, csak kicsit rövid.
Lehetne részletesebben leírni a dolgokat...
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.hungarianforum.com

TémanyitásTárgy: Re: Podifox Előtörténete   Szomb. Ápr. 24, 2010 2:57 pm

Azt hiszem szükségünk lenne egy afféle "sötételf lorera" mert így hiányába vagyok az oldal sötételfekröl való tudásnak. Tehát nem tudom elbírálni az előtörténetet csak javasolni: kicsit össze csapottnak tűnik többszöri elolvasásra is, és nem mindig értem a megfogalmazást se. Szóval ha lehetséges légyszíves kicsit tedd rendbe és szépítsd ki

És van egy nagyobb hiba benne. Ha jól látom a karaktered az embereket védi de akkor a jelleme miért kaotikus gonosz?
Stephanus Tavilrond

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Re: Podifox Előtörténete   Vas. Május 16, 2010 6:51 am

Na ez már jó.... Több tüzetes átolvasás után sem találtam kivetnivalót, így elfogadom.
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.hungarianforum.com

TémanyitásTárgy: Re: Podifox Előtörténete   Szomb. Május 29, 2010 11:35 am

Privát kéréstől hajtva én is elfogadom...
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Podifox Előtörténete   

Podifox Előtörténete
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Tao Előtörténete
» Uchiha Madara