Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Share | 

Utcák és sikátorok

Go down 
SzerzőÜzenet
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Utcák és sikátorok   Szomb. Ápr. 10, 2010 4:57 am

A város utcái és sikátorai. Az utcák viszonylag tiszták, de a sikátorok akkor is veszélyesek. Nincs mit hozzáfűzni.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.hungarianforum.com
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

Hozzászólások száma : 162

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Csüt. Ápr. 25, 2013 11:02 am

A legkevesebb amit megtehetett... Ez azért jól esett. Bár el tudtam volna képzelni, hogy ez a jó tét lélek nem is olyan jó tét lélek, de egyelőre nekem még ezt az oldalát mutatta, így ezt fogadtam.
Mikor megálltunk és evésre került a sor azért egy keveset elfogadtam ha kínáltak. Csak hogy ne legyen feltűnő. De azért még sem akartam sokat, nehogy aztán neki ne maradjon.
Igazából viszont tényleg nem tudtam hova tenni ezt az egész utat. Stephanus közelsége... a lovon való zötykölődés... Jó nem azt mondom, ültem én lovon életemben, de az utóbbi pár száz évben nem sokat, legalábbis kevesebbet mint előtte.
Leszállva a lóról elérve az úti célunkat még visszapillantottam Stephanusra félszegen és kicsit zavartan. Nem tudom ő mennyit kapott el a pillantásomból.
De aztán összeszedtem, és kihúztam magam.
- Nos... újra itt - jegyeztem meg nem túl lelkesen a város levegőjébe szippantva. - És most? Hova tovább?
Közben azt latolgattam, vajon mennyi idő, még megtudják hogy itt vagyok. Vagy csak amúgy ránk támadnak. Ha csak nem álltak már tovább.
Felhasználó profiljának megtekintése
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Csüt. Ápr. 25, 2013 11:33 am

*Stephanus az érkezés után az istallállóba "parkoltatta" a lovát, majd Gzaxiával együtt kicsit továbbállt. Az utcákon már volt lehetőség a válaszra. Igen, Stephanus megkínálta Gzaxiát étellel. Majd válaszolt.*
- Talán már ránk találtak... - mosolyogta Stephanus, és bukott le, mire elment a feje felett egy számszeríj lövedék. A falhoz érve a lövedék egy zöld füstöt szítva eltünt. Robbanó-mérgező nyílvessző...
Hamarosan megjelent 5 sötételf alak szablyákkal. Ruhájuk igénytelen. Csupa izomagy az öt fickó, bár erősek és izmosak, lassúak, reflexeik pocsékok, intelligenciájuk alacsony, nem ismernek semmiféle trükköt vagy rendes harcmodort. Még a számbéli fölényük ellenében is nagyon könnyű győzelem vár Stephanusra és Gzaxiára, akár minimális erdőbedobás esetén is. Sőtmitöbb, talán túl könnyű is. Talán egy csapda?
Mindenesetre, nincs idő a gondolkozásra. Stephanus az egyik izomagyú tökfilkó szívébe szúrja a kardját, majd a hátbatámadni akarót hasbarúgja, aki hátraesik, feláll, majd újra támadásba lendül - viszont Stephanus arra már kiszedte a kardját az első áldozatából.
Gzaxiát úgyszintén két izomagyú tökfilkó veszi körül, a harmadik pedig csak néz mint az újszülött csecsemő, nem tudva hogy mit csináljon.
Mi lesz?
Az öt tökfilkónál nincs semmi papír, vagy értékes információ, csak néhány aranyérme. Azon kívül semmi érték nincs náluk.*
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Csüt. Ápr. 25, 2013 11:54 am

Mit is vártam... Legalább még nem kiabáltak utánam, hogy ő az aki megölte Ravnokot! Vagy valami hasonlót.
Félre kaptam a fejemet, már reflexből is, de lehet már túl későn, és amúgy sem nekem szánták. Stephanus viszont nem aprózta el. Én azért nem szeretem az ilyesmit, ha nincs rá tényleg indíttatásom. Bár lehet a nyíl vesszőt így is lehet első támadásnak venni... Mindegy. Felkészültem és vártam.
Nem akartam azért alábecsülni őket, ezért nem kaptam elő egyből a kardomat, hanem felkészülve vártam. A megszokás hatalma. Mégis csak mágus volnék... A kard csak végszükségre van.
- Tényleg meg akartok halni? - ejtettem el azért a kérdést. De úgy tűnt nem tágítanak. Így bevetettem az első varázslatot. A telekinézissel olyan könnyed lett a mozgásom, mintha súlytalan lennék, és ezáltal gyorsabb is. Mivel az ellenfeleim közel voltak, ezért mégis szükségszerű volt a kardot elővenni, de ezt nem gondoltam végig, csak megtettem. Kitértem az egyik támadás elől és megsuhintottam a kardot. Az éppen a másik nyakát találta el. Tudtam hogy nem lesz azért sétagalopp a dolog, de nem gondoltam volna hogy egyből idáig fajul. Olyan volt mint az eső, csak vérből mindent beterített. Közben viszont muszáj voltam újból kitérni, az egész olyan volt mint egy groteszk tánc. Újabb varázslattal erőteljesen a legközelebbi falhoz vágtam a támadót, legyen az a fal akár hol. És akár még halált okozó törése is lehetett...
Már csak az utolsó haramián múlt minden. Itt hal meg, vagy sem...
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Csüt. Ápr. 25, 2013 12:07 pm

*A négy böhömeg halála után végülis az utolsó maradt hátra. Végülis Stephanus odament, majd a telekinézisével felemelte, és elkezdte folytogatni.*
- Gzaxia, fordítsd amit mond... és azt is amit én kérdezek... Ki fogjuk kérdezni... *mondta Stephanus.*
- Ki a főnököd? Ki bérelt fel? - kérdezte dühödten Stephanus.
- Soha nem tudhatod meg... Az árnyékban rejtőzik! - röhögte a sötételf.
*Stephanus ezt nem tudta mirevenni, de hátra is nézett időnként, nehogy akárki hátbatámadja. Várakozik Gzaxia válaszára. Mindeközben teljes harckészültségben tartja magát.*

//Bocs a rövid válaszért, most csak ennyire tellett, a következő hosszabb lesz ^^ //
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Csüt. Ápr. 25, 2013 12:17 pm

Csillogó páncél, és mutatós kard... Az egy dolog, mégis valahogy úgy gondoltam, a lovagom egy ,,egyszerű" kardforgató. Nos tévedtem. Hogy erről miként vélekedjek, azt majd eldöntöm később. Bár a harcban így több esélyünk van az biztos.
Keményen bólintottam, majd:
- Rendben - válaszoltam. És úgy is tettem. A beszélgetés nem sikerült egyenlőre hosszúra, de válasz nagyon nem tetszett.
Gyűlöltem az ilyen... mocskokat. És ez az egész helyzet már amúgy is ingerültté tett, akár csak a vér a ruhámon, és a levegőben.
- Mit jelent az hogy az árnyékban rejtőzik?! - rivalltam rá a sötét elfek nyelvén. - Beszélj, vagy esküszöm nem állok jót magamért!
Ha a tekintetemmel gyilkolni tudtam volna... de lehet hogy később megbántam volna. Viszont amíg a válaszra vártam, még magam sem vettem észre igazán, ahogy a szám és az orrom elé tettem a szabad kezem. Az még tiszta volt. Ha lehetett volna befogtam volna az orromat, de az sem lett volna elég.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Csüt. Ápr. 25, 2013 12:32 pm

- Árnyékban rejtőzik... Csak nem a föld alatt? - kérdezte Stephanus.
- A bika... a bika, a bika! - mondta idióta módon a sötételf. Stephanus ugyan nem értette a sötételf nyelvet, a nemes elf nyelv ismerete révén ki tudta venni, hogy valami bikaféléről beszél... Talán minotauruszokról?
- Gzaxia... ez nem a földalatti minotauruszukról beszél? Talán róluk... - mondta Stephanus, miközben a kardját tisztogatta. Végülis várakozott, amíg a fülét meg nem érintette egy közeledő zaj.
Hátrafordult, és látta hogy jónéhány sötételf közeledett... visszavonulóban voltak. Talán 20-30an is lehettek. A helyi városi őrség üldözte őket. Na szép. Mibe keveredtünk.*
- Gzaxia... szerintem jobb lenne ha lelépnénk... Nem hinném hogy jó ötlet lenne a városőrséggel találkozni. Esetleg felkereshetnénk a Dhaeraow Loomin klánt a földalatt... - állította Stephanus, mire megereősítette a mágikus folytását az ellenfelén. Gyorsnak kell lenniük, ha el akarják kerülni a problémákat.*
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Csüt. Ápr. 25, 2013 12:50 pm

Stepanus kérdését még azért fordítottam. Bár ha tőlem kérdezte, akkor meg honnan tudjam. Föld alatt...
- Fogalmam sincs - vontam meg a vállam. A sötétség témára azt mondanám talán egy vámpír... de ezt a témát valahogy nem akartam felhozni. - Minotaurusz? Nem tudom...
Javasolni akartam, hogy talán kérdezzük meg újra a foglyunkat, de az zajra én is felkaptam a fejem.
- Fenébe! - morrantam fel idegesen. - Nos ez, egy nagyon jó ötlet - szűrtem a fogaim között arra a felvetésre, hogy lépjünk le. És meg is fordultam, hogy neki induljak, még egy pillantást vetettem a sötét elf férfire, legszívesebben kínokat okoztam volna neki, csak hogy had szokja nem olyan jó egy semmire kellő pondrónak lenni, de erre nem volt időnk.
- Valahogy nem fűlik hozzá a fogam, de ötletnek ez is valami. Őszintén, még sosem voltam ott. A sötét elf klánoknál.
Valahogy sosem fűlött hozzá a fogam. Ha idefent találkoztam elf társaimmal valahogy biztonságban éreztem magam. Nem vágytam a földalatti területekre. Jó-jó, volt hogy megszálltam nappalra egy-egy barlangban, de az más.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Csüt. Ápr. 25, 2013 12:57 pm

- Akkor futás... - mondta Stephanus, és azonnal meg is ragadta Gzaxia kezét, hogy menjenek az istállóhoz, ahol Stephanus lovát megtalálhatják. Telekinézissel gyorsított saját mozgásán, és remélte hogy Gzaxia is ugyanezt teszi vele együtt. Így hamar odaérhetnek az istállóhoz, és újra felülhetnek a lóra.
Ezután vágtathatnak is ki innen. Na de merre? Talán vissza Froturnba... *
- Na és most merre menjünk? Az egyetlen lejáró a föld alá amit ismerek az Észak-Etrandi hegyekben van... az meg minimum 5 napnyi út... Talán időközben Froturnban megszállhatnánk? Esetleg a lovagrendemnek adjam át az eddig információt? Vagy tovább dolgozunk kettesben?
*mondta, miközben lovagolt ki a városból, igazából Froturn felé, de lényegében minél messzebb amennyire csak lehet.*
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Csüt. Ápr. 25, 2013 1:17 pm

Még jó hogy megvártam Stephanust, vagy valami olyasmi. Ha a szokás hatalma elragad, akkor egészen más irányba indultam volna, és gyalog próbáltam volna elmenekülni, magunk mögött hagyva Stephanus lovát. De amint meg volt az irány, felvettem az iramot a lovaggal.
- Nem mondanám hogy zavar a társaságod, de akár mennyire is érdekel, az a varázstárgy, azért jobb ha van aki tudja hol keresse a hulláinkat, ha pórul járunk! Úgyhogy szerintem szólj.
Én és a lovagrend... meg áll az ész. Nem lesz ebből baj? Már márt lenne? Régen is ugyan ez volt. Mágus céhek, lovagok, nemesek, a feladataim ellátása, nem mondom hogy nem akadtam össze ilyenekkel. De lévén ami vagyok jobbnak láttam minél távolabb tartanom magam ilyenektől. Hát most épp az ellenkezője sikerült.
- Ha nincs más ötleted... Úgy látszik ez egy ilyen hét. Minden városba visszatérek - bosszankodtam. - Nem lesz abból baj? - ejtettem el a kérdést. - Lehet utánunk jönnek vagy valami - tettem hozzá kicsit később, megmagyarázva az amúgy talán érthetetlen, vagy esetleg gyanús kérdést.
Valahogy el kéne tüntetnem magamról a vért! Visszagyűrűzött az agyamba a gondolat. Nos, amint lehet megfürdök, az már biztos. Kár hogy az nem most volt kilátásban.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Csüt. Ápr. 25, 2013 1:29 pm

- Nyugalom, szólni fogok... Bár jobb lenne ha abban az esetben várna rám, és megvárná míg elintézem a beszédeket. De előtte jobb lenne ha Froturn fővárosában állnánk meg... jót tenne egy kis fürdő.... - mondta Stephanus.
*Hát igen... újra Yanus... a fürdés jó lesz... De hogy fogja bemagyarázni a küldetés adójának hogy valószínüleg egy, vagy több hetet is késni fog a varázstárgy?*
- Áh, nem lesz abból baj... Csak kerüljünk az ügy végére amilyen gyorsan csak lehet. Ezek a sötételf tolvajok egyre jobban idegesítenek. Itt lenne az ideje leszámolni velük... - mondta, majd az irányt Yanus felé vette. Megint egy napos utazás... egy napos vágta... gyönyörű... Hát komolyan, szegény ló ki fog dőlni mire a küldetés végetér. Na jó, strapabíró ló, ez neki gyerekjáték... de akkor is. Meg hát azért az ilyen herce-hurca utazás az embert is megterheli. De legalább fürödhet... Végülis a pihenés kívül abban is van előny. Na... gyiá!*

//Újabb utazás után itt kötnek ki... //
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   

Utcák és sikátorok
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Utcák és terek