Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Share | 

Utcák és sikátorok

Go down 
SzerzőÜzenet
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Utcák és sikátorok   Szomb. Ápr. 10, 2010 3:33 am

Az utcák teljesen biztonságosak, tiszták, és a látvány szép: vannak kertek és park-szerűségek.
A sikátorokkal nem így. Akár gazdag vagy akár szegény (ha pedig nő vagy akkor különösen), fegyver vagy támadó varázslat nélkül ide semmiképp se menj a sikátorokba.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.hungarianforum.com
Levedi
Dasophylacas - Kósza
Dasophylacas - Kósza

Hozzászólások száma : 26

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Szer. Május 18, 2011 2:50 pm

*Együtt, gond nélkül érkeztünk meg Yanusba, Froturn fővárosába. Mind a 12-en éppen a főutcán lovagoltunk, kíváncsi tekintetektől kísérve, mert nem gyakoriak az erdőelfek itt. De most már itt vagyok helyben, és rögtön meg is kérdeztem vezetőnket:
- Most rögtön megyünk a királyhoz, vagy betérünk előtte még egy fogadóba? Szerintem végezzük el gyorsan a munkát, aztán pihenjünk - fejezem be a kérdésem.*
Felhasználó profiljának megtekintése
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 188

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Csüt. Május 19, 2011 7:25 am

- Szerintem azonnal menjünk a királyhoz. Csak hol is lehet... - mondta a druida, aki egyben a követ is. A harcosok helyeseltek egy bólintással.
Csakhogy nem tudták hogy hol lehet a király. A palotát látták messziről is, hiszen hatalmas, de ilyen óriási városban sok a zsákutca, sok lehetőség van az eltévedésre, és ők sietőben voltak. A druida tanácstalan volt.
- Levedi! Keress egy embert, és szólj neki hogy vezessen el minket a királyhoz! Vagy egy katonának, vagy akárkinek szólj! Ha nem akarja, akkor fizess neki. Te vagy az egyetlen a csapatban, aki érti a nyelvüket. - mondta a druida, majd várt.
Levedi
Dasophylacas - Kósza
Dasophylacas - Kósza

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Pént. Május 20, 2011 2:16 pm

~Milyen követ az, aki nem tudja, hogy hol van a király~ gondolom magamban. Ezután leszálltam a lovamról és kerestem egy szimpatikus nemeselfet. Megkérdeztem tőle, hogy merre van a király, és hogy el tudna-e vezetni minket hozzá. Ha igent mond, akkor elkezdjük követni.

//Bocs a rövid válaszért//
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Pént. Május 20, 2011 2:24 pm

- Igen, a király palotája arra van, de nem minden út vezet oda. Látod azt a nagy, vastag utat ott? Na az az, amelyik oda vezet.
*Mondta a nemes elf. Majd visszaszállhattatok a lovaitokra, és elindultatok a palota felé. Nem volt könnyű vállalkozás, hiszen hatalmas tömegek voltak. De végül elég messzire eljutottak, elég közel a palotához. Aztán kiszúrt titeket néhány lovas katona, akiknek nem tetszett hogy néhány fegyveres személy mászkál itt. Elkezdték a csapatot követni, majd meglepetésszerűen körbevettek titeket.*
- Lám, lám, mit fogtunk. Mit keres itt néhány koszos kis vadállat?
*Mondta a lovaskatonák vezetője lenézően a csapatra, amely Levedin kívül csak erdőelfekből állt. Hát igen. Az erdőelfek teljesen másként öltöznek mint a nemes elfek, és a "civilizált" nemes elfek számára "barbár"-nak tűnhetnek az erdőelfek szokásai, viseletei, stb.*
- Magyarázzátok el hogy miért vagytok itt, különben...
*Mondta a vezető. Most jól ki kell magyaráznotok magatokat, ha azt akarjátok hogy ne higyjenek titeket banditáknak vagy rablóknak. Ha megfelelően kimagyarázzátok magatokat, akkor talán el is vezetnek ide. Persze a kimagyarázásra csakis Levedi képes, hiszen ő az egyetlen a csapatban aki érti a nemes elfek nyelvét. Nem hiába van hogy ő a tolmács a küldetésben.*
Levedi
Dasophylacas - Kósza
Dasophylacas - Kósza

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Pént. Május 20, 2011 2:41 pm

~No egy újabb kis bosszúság~ gondoltam magamban, majd a lovaskatonák vezetője felé fordultam.
- Mivel társaim nem beszélik a nemeslefek nyelvét, ezért én tolmácsolom a feladatunkat - kezdtem magyarázni. - Követek vagyunk Dragocból és a trónteremhez akarunk eljutni. Diplomáciai kapcsolatot akarunk kialakítani a két állam között, úgyhogy amennyiben lehetséges vezessetek el minket a királyhoz. Mellesleg nem vagyunk vadállatok, nekünk ez a szokásos viseletünk, az erdőelfek ilyen ruhát viselnek, nem vagyunk banditák, mert akkor fényes nappal, lóháton, fegyveresen nem kószálnánk a városban, hogy mindenki kiszúrjon bennünket - majd ezután a követ felé fordultam és elmagyaráztam neki a helyzetet és hozzátettem azt i, hogy mutassa meg az erdőelf királytól kapott diplomáciai menlevelet. Ha minden sikeresen megy, így eljuthatunk a trónterembe.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   Pént. Május 20, 2011 3:13 pm

~No egy újabb kis bosszúság~ gondoltam magamban, majd a lovaskatonák vezetője felé fordultam.
- Mivel társaim nem beszélik a nemeslefek nyelvét, ezért én tolmácsolom a feladatunkat - kezdtem magyarázni. - Követek vagyunk Dragocból és a trónteremhez akarunk eljutni. Diplomáciai kapcsolatot akarunk kialakítani a két állam között, úgyhogy amennyiben lehetséges vezessetek el minket a királyhoz. Mellesleg nem vagyunk vadállatok, nekünk ez a szokásos viseletünk, az erdőelfek ilyen ruhát viselnek, nem vagyunk banditák, mert akkor fényes nappal, lóháton, fegyveresen nem kószálnánk a városban, hogy mindenki kiszúrjon bennünket - majd ezután a követ felé fordultam és elmagyaráztam neki a helyzetet és hozzátettem azt i, hogy mutassa meg az erdőelf királytól kapott diplomáciai menlevelet. Ha minden sikeresen megy, így eljuthatunk a trónterembe.
- Ám legyen. Ha valóban diplomaták, akkor elkísérem önöket a királyi palotába. De magukon tartom a szememet.
*Mondta a lovaskatonák vezetője. Ránézett a menlevélre, de nem szólt semmit. Nem tudta elolvasni. A lovaskatonák vezették a harcosokat, a druidát és Levedit egészen a palotáig. Az út nem tartott túl sokáig, bár az emberek eléggé megbámulták a menetet. Majd elérkeztek a palota kapujához, és az egyik katona leszállt a lováról, intett hogy a csapatbéliek is szálljanak le. Az erdőelf harcosok leszálltak, a druida leszállt, és neked is le kellene. Egy hatalmas kapu, amin egy ostromtorony is beférne,. A kapú tömör és kemény acélból van ami mindennek ellenáll, és arannyal van bevonva (néhány része ezüstel). Közvetlenül van a kapu mellett egy lánc. Ezt ha meghúzod, egy harangot szólaltatsz meg. Ez felébreszti a kapu felügyelőjét. Megnézi fentről hogy ki vagy. Ha nem tűnsz elég nemesnek, akkor megkérdezi hogy miért jöttél, és ha szerencséd van akkor kinyitja neked a kapút.
A katona meghúzza a láncot. A kapu felügyelője lenéz, majd a katonát meglátva azonnal kinyitja a kapút. Megvárja míg mindenki bemegy, majd megint becsukja.
Ezután a katona gondosan elvezet titeket a trónteremhez.*
//Folytatás itt//
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Utcák és sikátorok   

Utcák és sikátorok
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal