Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Share | 

A szentély

Go down 
SzerzőÜzenet
Varszu Haliuksz
Necrohippotis - Halállovag
Necrohippotis - Halállovag

Hozzászólások száma : 50

TémanyitásTárgy: A szentély   Kedd Ápr. 06, 2010 4:18 am

Az elfek fő szentélye. Itt imádkoznak az istenükhöz, És egyben itt avatnak a fiatalabb elfekből igazi felnőtt elfeket, teljes jogú tagjait a népnek. Az elfek királya a napja nagy részét itt tölti, meditálással (békés időkben). Háborús időkben persze nem, mivel akkor hadvezér....
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 188

TémanyitásTárgy: Re: A szentély   Kedd Május 17, 2011 7:21 am

//Levedi//

*Éppen egy tanácskozás folyik. A király a fő druidákkal tart megbeszélést (így Levedi nem vesz részt).*
- Uram... Ha valóban kapcsolatot szeretne létesíteni Froturnnal, szüksége lesz egy diplomatára... - mondta egy idősebb druida.
- Hmmm... És olyat hol találunk? - kérdezte a király.
- Engedelmével, én mennék... - mondta egy druida.
- Nem érted a nyelvüket, ráadásul a szokásaikat sem. Csak megsértenéd az uralkodójukat. - mondta az idősebb druida.
- Engedelmükkel... - kezdte el egy fiatalabbnak tűnő druida - az egyik ismerősöm egy kevésbé tehetős druida. Az ő egyik volt tanítványa egy nemes elf kósza, aki jártas a mi szokásaink terén és az ő szokásaik terén. Ráadásul mindkét nyelvet beszéli.
- Pont kapóra jön. - mondta a király. - nem tudnád előkeríteni?
- Nos, személyesen csak egyszer láttam, de talán... - mondta a druida.
- Akkor tedd meg. - mondta a király.
*Majd a druida távozott. Ha Levedi itt jár, akkor a druida ki fogja szűrni, és azonnal szólni fog neki.*
- Levedi! A királyunk hivat téged! - mondja neki a druida.
*Ha Levedi nem ellenkezik, a druida odavezeti.*
Levedi
Dasophylacas - Kósza
Dasophylacas - Kósza

Hozzászólások száma : 26

TémanyitásTárgy: Re: A szentély   Kedd Május 17, 2011 3:19 pm

*Éppen most érkeztem Dragocba. Nemrég még grandfolk utcáin kóboroltam, de most úgy döntöttem, hogy meglátogatom a tanítómat. Mentem a mesteremhez, de megjelent előttem egy nyúl. Már régen ettem, ezért elővettem egy nyílvesszőt, hogy meglőjem, ám a nyúl hirtelen elrohant és a bokorból kilépett egy erdőelf.*
-Miért kellet elijesztened a zsákmányomat? - *vágom a megjött druidához.*
-Te vagy Levedi? Mert ha igen, a király hívat - *mondja nekem.*
~ Na ez nem keződik jól. Miért kell mennem a királyhoz, hisz csak Etrnadban köröznek, itt nem csináltam semmit? ~
- Mehetünk, de akkor adj valamit enni - *felelem neki, majd miután az evés megtörtént, elindulunk.*
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 188

TémanyitásTárgy: Re: A szentély   Szer. Május 18, 2011 8:11 am

- Na jó, ám legyen... - mondta a druida, majd megkínálta Levedit három darab almával, és egy nagyobb kulacsnyi vízzel. Megvárta míg megeszi és megissza.
- Reméllem ezzel beéred. Most pedig menjünk. - mondta a druida. És azonnal a király elé vezette.
- Szóval... te lennél az a Levedi? - kérdezte a király. - Mert lenne egy feladatom számodra. Te vagy az egyetlen ismertebb személy Dragocban aki érti a nemes elfek nyelvét is. Egy diplomáciai küldetésre küldenélek egy diplomatánk mellé. Tolmács leszel. És még mielőtt megtagadnád... ez egy királyi parancs.
*A királyi parancs nagyon komoly. Tagadd csak meg, és esetleg a fejedet is vehetik. Na jó, azt azért nem, mert Dragocban nincs halálbüntetés. Láthatod hogy egy idősebb druida is ott van a közeledben - nem az a druida aki idehozott, bár ő is ott van a közeledben - valami tekerccsel a kezében. Ő a diplomata, ő is veled fog menni, emelett még 10 erdőelf harcos is, mint fegyveres kíséret.*
- Most induljatok. - mondta a király. Ezután egy másik harcos előjött 12 lóval. A 10 harcos mind lóhátra ül, a tekerccsel rendelkező druida is, és neked is rá kell ülnöd. Indulás!*
//Folytatás itt//
//Légyszi, figyelj oda a helyesírásodra//
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: A szentély   

A szentély
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal