Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Share | 

A földszint

Go down 
SzerzőÜzenet
Varszu Haliuksz
Necrohippotis - Halállovag
Necrohippotis - Halállovag

Hozzászólások száma : 50

TémanyitásTárgy: A földszint   Kedd Ápr. 06, 2010 3:33 am

A fogadó földszintje.
Szolgálnak vízzel, sörrel, borral (bár ez drágább, ráadásul az Etrandiaknál nincs hagyománya a borivásnak), mézzel, kenyérrel, tojással, mindenféle hússal (sülten és nyersen egyaránt).
A bárpultnál van 12 szék.
A fogadóban 14 asztal van, mindegyiknél 8 szék.
Ezenkívül van egy lépcső, ami az első emeletre vezet.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

Hozzászólások száma : 132

TémanyitásTárgy: Re: A földszint   Csüt. Okt. 21, 2010 3:06 am

Gyorsan bementem az ajtón és körülnéztem először .A fogadóban igen sokan vannak ,de találtam a bárpultól üres asztalt .Miután helyet foglaltam szóltam a felszolgálónak.
-Szeretnék rendelni sült disznó húst jól át sütve és a húshoz kenyeret is kérek és még rendeltem egy korsó sört.Ezután türelmesen várok mire kihozzák.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

Hozzászólások száma : 188

TémanyitásTárgy: Re: A földszint   Csüt. Okt. 21, 2010 6:07 am

*A kiszolgáló egy rövid hajú fiatal lány.Kedvesen mosolyog,de hamar rájössz hogy minden új vendéggel ezt teszi a borravaló reményében.
Kell várni az ételre hisz frissen készül,a sört közben kihozzák előre.A sült megjön és bőséges a tál.Az illata már messziről ínycsiklandó.
Körültekintve a vendégek minden fajból vannak szinte de zömében emberek.Az alapzaj átlagos és egy hegedűs kobzos játssza a háttér zenét csörgődob kísérettel.
Nyugodtan elfogyasztható az étel és fizetésnél a számla se rúg túl nagyra.

Eztán Mánuelnek kell eldöntenie vajon hogy fog neki a munkakereséshez.Feltehetőleg akad mindenféle fizika munka földműveseknek,de talán ennél kicsit többre vágyik.
A másik asztalnál elcsíp pár mondatot is a sok közül.*

-...ezek az átkozott városőrök.Még csak a fülük botját se mozdítják a földművesekért...-
-..Úgy biza Jacob...Ha így folytatódik mindent elhurcolnak azok az átkozott dögök..-
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: A földszint   Csüt. Okt. 21, 2010 6:15 am

Meg hallok pár mondatot a másik asztaltól.Úgy veszem ki ,hogy annak a két embernek gondjai vannak.
Fel állok az asztaltól oda megyek hozzájuk lehet ,hogy tudok segíteni nekik az is lehet szerzek egy kis pénzt.Mikor megérkezek hozzájuk
megszólítom őket.-Tálán én tudok segíteni maguknak .Most várom a válaszukat.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: A földszint   Csüt. Okt. 21, 2010 9:54 am

*Elhallgatnak mindketten és Mánuelre néznek.*
-Ki vagy te idegen?-
-Hallgass Jacob!-*förmed rá a másik és készséges mosolyra húzza arcát.*-Az én nevem Jonah,és valóban segíthetne ha ért a fegyverforgatáshoz.-*tekint át az asztalra ahonnan jött Mánuel egy pillanatra.*-Látom már az étkezésen túl van,de egy kupa sört bizonnyal elfogadna még.-*húzza ki az egyik széket,jelezve hogy foglaljon helyet.,és int a kiszolgálónak hogy hozzon italt.*
-Halljuk honnan jött és mi járatban egy idegen itt, szerény városunkban?-*mondja barátságos hangon Jonah,míg társa ennél sokkal tartózkodóbb.

Külsőre egyik se tűnik igazán földművesnek,sőt elég új és divatos az öltözetük.Mindketten középkorú férfiak,szakállal.Jacobnak jellegzetes karvaly orra van,míg Jonahnak a vonásai sokkal kifinomultabbak.Feltehetőleg egyik se harcos típus.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: A földszint   Csüt. Okt. 21, 2010 10:06 am

Bemutatkozok a két embernek.-Nevem Mánuel Komnenosz és igen értek a harchoz .A bemutatkozás után le üllők a székbe és elfogadom az italt.Megkérdezem tőlük egy dolgot közben iszogato.-Milyen gondjaik vannak ,mert szívesen segítek persze pénz kérek cserébe.Befejezem mondani valómat .A két ember úgy veszem észre
mintha súgnának valamit egymásnak. Türelmesen várok ,hogy mit válaszolnak.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: A földszint   Csüt. Okt. 21, 2010 3:34 pm

*Sugdolóznak kicsit aztán bólintanak.*
-A helyzet az Komnenosz uram,hogy biza a környező tanyákat az utóbbi napokban szörnyű átkok sújtják.Ezen átkoknak neve is van,méghozzá a Gnollok.Esténként a bestiák bejárnak, hogy ellopják a gazdák állatait.Az utóbbi időkben viszont egyre arcátlanabbak, s már olykor nappal is megkísérlik.-*fintorog Jonah.*
-Bőségesen megfizetnénk azt a harcost aki egyszer és mindenkorra lezárná ezt az ügyet.-*teszi hozzá Jacob,bár mintha kicsit szívná a fogát a fizetés résznél.*
-Nos mit szól Komenosz uram? Utána tudna nézni?-*int hogy még egy sört ha elfogyott az előző.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: A földszint   Csüt. Okt. 21, 2010 10:41 pm

A pénz hallatán kis mosoly került az arcomra fejemben ezt mondtam~végre egy munka és jól fizetnek.~
Utána gyorsan észbe kapok és Johanra nézek és kérdezek tőle .-Hol vannak a Gnollok és mennyien vannak?Nagyon maga biztos vagyok hiszen jól bánok a kardokkal.Úgy vesszem ki Jacob még mindig szívná a fogát .Johanra nézek és ezt mondom még .-Ha tudják hol vannak akkor nem várok tovább ,hanem el indulnák elintézni azokat a dögöket.Befejeztem a mondatot most várok a válaszra .
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: A földszint   Pént. Okt. 22, 2010 7:07 am

-Sokat nem tudunk.Idáig nem foglalkoztak ezzel az üggyel,és aki a nyomukba eredt mind meghaltak.Gnollt gondolom látott már.Az erdőben tanyáznak...Pontosan nem tudni hol.Ez a te dolgod lenne felkutatni.-*vonja meg a vállát.*-Nem rég az ostoba Floyd utánuk eredt.Egy pásztor,ki megunta tán az életét is,a fosztogatók portyáival együtt..Azóta nincs hír róla.-*mondja és végül felkelnek az asztaltól.*

-Ha megvannak a gnollok hozzon valami trófeát és megkapja a fizetséget is.Sok sikert.Itt a fogadóban ilyen időtájt mindig megtalál..Szeretek itt ebédelni..-*hajt fejet mindkettő és kifelé indulnak a dolgukra.
Mánuelnek most el kell döntenie hogyan és hol kezdi a vizsgálódást.Rögtön az erdőbe vagy a város környéki tanyán kérdezősködik..Rajta áll.*
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: A földszint   Szomb. Okt. 23, 2010 3:28 pm

*A fogadóban Jonah és Jacob ücsörög.A nap már lemenőben van és még mindig nincs hír.*
-Látod Jonah, mondtam én hogy ez is csak olyan mint a többi!-*hitetlenkedik Jacob.*
-Nem tudom,ha a vadak széttépték úgy igen kár érte.Bátor harcos volt...No de igyunk egyet a jó szerencsére!-*a két kisbirtokos koccint és isznak,fel se tűnik nekik amikor Mánuel belép,pedig pár ember szava eláll,és arca fintorba torzul.Az előző a csodálattól az utóbbi a szagtól amit a trófea áraszt.*
-Mi ez a fura szag Jonah?!-*kérdi Jacob barátját mikor az már tátott szájjal tekint rá a közeledő Mánuelre.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: A földszint   Szomb. Okt. 23, 2010 3:38 pm

Oda mentem Johanhoz és Jacobhoz .Mikor oda értem az asztalra rakom a zsákot és felnyitom.-Trófeát akarta hát itt van.Jacabot már a hányingere van bűztől amit a fej áraszt.Én csak elmosolyodok rajta és ezt mondom.-Na most ideje a fizetésről beszélni uraim ,mert majd nem ott hagytam a fogamat .Most várok válaszukra.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: A földszint   Szomb. Okt. 23, 2010 4:30 pm

*Jacob fintorog.*-Ewh,ez visszataszító.-*öklendezik kicsit mellé,ellenben a másikkal aki lelkendezve nézi a fejet.*
-Remek remek!Mind halott?! El se hiszem..A tanyán többé nem kell félni a rablásoktól!-*tenyerét össze is csapja.*
-Jacob a fizetséget!-*mire az említett személy egy erszényt dob ki az asztalra, míg másik kezével az orrát csípteti össze.Az erszény 12 aranytallért tartalmaz,ami igen jó érték.Ebből akár 12 közepesebb testméretű jószágot is megvásárolhatna vagy akár egy igazán jó lovat.Persze a pajzsán a horpadást és a láncingen a szétpattogzott részek javítását is bőven fedezi.*
-Na akkor kvittek vagyunk jó uram? Ezt a fejet meg vidd el Jacob és szúrjátok ki az erdő felőli út mellé!Hadd rettegjenek a bestiák!-*lelkendezik,majd ha minden rendben találtatik még egy sört fizet neked,mielőtt maga is odébb áll.*

*A nap lement és a kisváros sötétbe borult.Mánuel sebei bár el vannak látva,nem tűntek el,és gyógyulásuk még a gyógyfüvek segítségével is időbe tellenek.Porcikáit fáradtnak érzi,és a fogadó emelete tartogat kiadó szobákat,ha nem a csillagok alatt kívánja tölteni az éjjelt.*

//A nap befejeztével az első küldetés is befejeződik,de folytatódik a történet persze...Ha van valami jutalom pont ami kijár a sikeres kalandokért akkor az kiosztásra kerül majd,ha egy moderátor engedélyezi. Smile//
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: A földszint   Szomb. Okt. 23, 2010 4:44 pm

Meg iszom a sört amit vettek nekem .Utána odamegyek a fogadó tulajdonosától és megkérdezem ,hogy van-e szabad szobája.Szerencsémre van az első emeleten ezt gyorsan ki is bérlem éjszakára .Utána felmegyek a lépcsőn és utána bal oldalon a második szobába bemegyek.
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: A földszint   Kedd Okt. 26, 2010 8:53 am

Miután végeztem a kovácsnál ,úgy döntök ,hogy vissza térek a fogadóba.Egy kis idő után megérkezek a fogadóba .Belépek az ajtón és a legközelebbi asztalhoz leülök .Ezután szólok a kiszolgálónak.-Kérek két darab csirke combot jól kisütve és még kérek hozzá kenyeret és egy üveg bort.Befejezem és látom ,hogy azonnal elindul a rendelésemmel a kiszolgáló.Nagyon éhes vagyok .hiszen reggel óta nem ettem semmit.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: A földszint   Kedd Okt. 26, 2010 9:20 am

Mánuel rendelését felveszik és kisvártatva ki is hozzák.Ismét a mosolygós pincérnő aki elvégzi ezt a műveletet.Egy idegen alak mintha Mánuelt figyelné,de amikor rá néznek sose arra tekint.
A sebet az oldaladon vizsgálgatod egy pillanatra,látszólag a gyógyfüvek segítik a behegedést.

A csirkecombok ropogósak és ízletesek,a kenyér friss.A bor a helyi szőlőtermésből van.Kancsóban szolgálják fel fa kupával.Egy alak felkel és kitesz egy fából készített céltáblát majd abba kezd egy kést dobálni.Látszólag pénz tétre játszik,és elfogad kihívókat is.*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: A földszint   Kedd Okt. 26, 2010 11:22 pm

Befejezem az evést-ivást utána fizetek .Meglátok egy embert aki kést dobál egy cél táblába ,úgy döntök ,hogy én is megpróbálóm .Oda megyek hozzá és ezt mondóm .-Szeretnék fogadni két aranytallérban .hogy betudom a közepébe.Most várom a válaszát.
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: A földszint   Szer. Okt. 27, 2010 3:50 am

-Rendben.Két aranytallér!-*nyújtja át a tőrt.
Mánuel megforgatja és a súlyát vizsgálja.Megnézi szakértői szemmel mennyire kiegyensúlyozott.A késdobáló kicsit meglepődik a szakértői mozdulatokon,látszik hogy nem sok igazi harcos szokta kihívni.
Végül Mánuel becélozza a táblát és dob.Nagy koppanás hallatszik,ahogy a céltáblát eltalálja még,de sajnos nem sokat konyít a dobófegyverek használatához,legfeljebb a pengék minőségéhez.Veszített,még csak közel se járt a közepéhez,csak ügyessége mentette meg attól hogy ne legyen túl megalázó a jelenet.
A két arany a boldog nyertes erszényében landol,majd tovább játszik a következő kihívóval.
Sok egyéb izgalmat nem tartogat a város a mai napra,így elütheti az idejét,de végül ráesteledik és aludni tér.*

//Leírhatod nagy vonalakban mivel ütötted el az időt,a fantáziádra bízom Very Happy //

*Másnap ismét döngetnek az ajtón.Eljött hát a megmérettetés napja...*
Mánuel Komnénosz
Miles - Harcos
Miles - Harcos

TémanyitásTárgy: Re: A földszint   Pént. Okt. 29, 2010 9:57 am

Még tegnap este részegre ittam magam.Miután eleget ittam kibéreltem ugyanazt a szobát .Nagy nehezen fel tudtam menni a lépcsőn ,közben énekeltem valami nótát .Amikor bementem szobába egyből bevágtam az ajtót és, minden cuccommal az ágyba feküdtem és elaludtam.
Másnap reggel fájó fejjel ébredtem fel az ajtó dörömbölésre .Szóltam nekik -Mindjárt nyitom.Mondtam össze szedtem magam és utána ki nyitottam az ajtót ,ugyanaz az őr volt aki tegnap volt -Hát akkor induljunk.És ezzel befejeztem a mondandóm .
A Mesélő
Modaerator - Moderátor
Modaerator - Moderátor

TémanyitásTárgy: Re: A földszint   Pént. Okt. 29, 2010 6:27 pm

*Nagy szemmel nézik a másnapos ábrázatot.Ez vagy egy hatalmas harcos,vagy épp saját halott torát ünnepelte.Tűnődik az őr.*
-Akkor hát induljunk Gnoll vadász.-*fordul és indul a menettel.Kint 2 másik csatlakozik közrefogva Mánuelt.
Az emberek megbámulják a menetet,de csak lopva.Inkább a gyerekek oly merészek,hogy hosszabb ideig is bámészkodjanak.*
-Lord Nexington sok sikert kíván,és azt üzeni lesz egy segítőd is.-*magyarázza az őr menet közben,míg el nem érnek a bányáig.*

//Folytatás A Bánya topicban Smile//
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: A földszint   

A földszint
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal