Ways of Darkness

Egy olyan fantasy, amit még sohase láttál.

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Share | 

Földszint

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Stephanus Tavilrond
Administrator - Adminisztrátor

Hozzászólások száma : 678

TémanyitásTárgy: Földszint   Hétf. Ápr. 05, 2010 6:22 am

First topic message reminder :

Szinte minden fából van. Szinte, tehát nem minden. Kapsz itt vizet és sört olcsón, ezenkívül még felszolgálnak kenyeret is. Kapsz bort is, bár az nm túl olcsó, és Etrandban nincs hagyománya a borivásnak - inkább Froturni szokás. Bár nem a legolcsóbb, de lehet kérni sült/rántott tojást is, sült vagy nyers szalonnát (vagy sonkát), disznóhúst, kecskehúst, birkahúst, borjúhúst, tehénhúst, csirkehúst, libahúst, kacsahúst, őzhúst is. Mint mondtam, az utóbbiak nem a leg olcsóbbak, ezért gondold meg hogy mit rendelsz. A húsokat lehet sülten vagy nyersen is kérni.... a sült kicsit drágább, és várni kell arra míg megsül (ha frissen akarod).

Van 12 asztal, mindegyiknél 6 székkel. Baloldalt pedig a bárpult (8 székkel) ahol leteheted a rendelést.... A bárpult mellett közvetlenül van egy lépcső, és a bárpult mögött egy lezárt ajtó.... amit csak akkor nyitnak ki ha ki kell hozni valamit: ha kenyér, tojás, vagy hús kell a vendégnek.

A hozzászólást Stephanus Tavilrond összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Jún. 04, 2010 1:43 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.hungarianforum.com

SzerzőÜzenet
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

Hozzászólások száma : 38

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 19, 2013 1:21 pm

- Találkoztál vele? Miért nem ölted meg? - kérdezte az egyik vendég.
- Hmmmm.... talán mégis köze van hozzá. Bár valószínüleg már rég nincs itt.... Na de.... Mit is kerestél azon a "borzasztó helyen" ? - kérdezte Gnarog.
- Szerintem nem kellene ebbe belekeverednünk.... Inkább örüljünk hogy a sárkány már elment. - mondta Nemezis.
- Hát.... ki tudja. Szóval Gregoreon, miben segíthetünk? - kérdezte Gnarog. - Jobban örülnék, ha egyenesen elmondanád hogy mi történt, hol történt, és mikor.
- Egy inkvizítor nemrég meglátogatott az erdőben valami helyet.... nem arról a helyről beszél a gólemépítő? - kérdezte Nemezis.
- Hol volt az a "borasztó hely" ? - kérdezte Gnarog.

~ Ther'rah Alean'athem - sárkány nekromanta
Felhasználó profiljának megtekintése http://wod-game.hungarianforum.com/
Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

Hozzászólások száma : 52

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 19, 2013 1:38 pm

Aggódni kezdtem. Igazán aggódni, és a méltató kérdések igazán nem tettek jót.
- Mért nem ölted te meg?! - vetettem az illető felé. Hiszen ő is találkozott egy sárkánnyal. Még ha egyáltalán nem is biztos hogy ugyan arról a sárkányról van szó.
Mint a gyerek aki rosszat tett úgy néztem vissza a harcosra.
- A céh elküldött hogy keressek meg egy könyvet. Végül hosszú értelmetlen kanyarokkal teli út után a Gyűlölet erdejében kötöttem ki... - a homlokomhoz kaptam. - Hiszen az is itt van a közelben. - Az arcom a fehér és zöld újabb árnyalatait vette, pedig még azt sem tudtam hogy képes ilyesmire. - Ott találtam rá egy piramis szerű épületre, és mivel más építmény nem volt a közelben... Végül megtaláltam a könyvet... de a sárkánnyal is ott találkoztam. Egyszer csak elestem... bevághattam a fejem... mert mire felébredtem a sárkány már nem volt ott...
Felhasználó profiljának megtekintése
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 19, 2013 1:46 pm

- Szóval kiütötted magad.... Talán megnézhetnénk hogy a könyv még mindig az épületben van-e.... - válaszolt Nemezis.
- Elővigyázatosak lehetnénk. Ki tudja hogy miféle csapdák lehetnek az épületben. Na meg aztán, lehet hogy még mindig van ott valami szörnyeteg, vagy szellem. Ki tudja. Hátha a terület megszállt. Ildort kellene megkeresnünk, ő szakértője a kincskeresésnek és a hasonló helyeknek. - mondta Gnarog.
- Ildor valóban kincsvadász, de nem sírrabló, se nem templomromboló. Kétlem hogy ő sok mindent tudna kezdeni azzal az épülettel. - mondta Nemezis.
- Valaki kincsvadászt mondott? - mondta egy hang, ami egy a fogadóba belépő csuklyás alaktól jött, íjjal és karddal felszerelve. Gnarog és Nemezis egyből felismerték a hangot.
- Ildor? - kérdezték ketten.
- Nem tudtam meg nem hallani a kincs szót. Szóval, hova is megyünk igazából? - kérdezte Ildor. Heh.... mibe keveredett Gregoreon....
- Errr, ööö.... - "válaszolt" Nemezis és Gnarog.

Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 19, 2013 1:52 pm

- Ha arra könyvre gondolsz amit nekem kellett megtalálnom, azt le kellett adnom a Grandfolki céhben.
- Én minden nehézség nélkül bejutottam látszólag... de igazad van.. jobb az elővigyázatosság. Sokféle törmelék van minden felé, kint is bent is. Csoda hogy odáig eljutottam ameddig a látványtól. És igen... - biggyesztettem egymásnak két ujjamat... legalábbis szerettem volna zavaromban, de még mindig a kristály gömböt szorongattam aminek fogalmam sincs mi lehetett a funkciója. - A lovam fellökött, én meg ráestem az egyik asztalra.. - csoda volt ha zavaromban nem pirultam el... bár az lehet már csak haladás lett volna. Legalább egy kis színt adott volna.
Az érkezőre néztem értetlenül...
- Akkor gondolom ismeritek az illetőt...
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 19, 2013 1:59 pm

- Ismerjük. Régóta barátunk. - mondta Nemezis.
- De akkor.... már leadtad a könyvet, nem? Akkor miben is segíthetünk? - kérdezte Gnarog.
- Fogadjunk hogy van még ott egy csomó értékes kincs.... - mondta Ildor.
- Kétlem hogy minden könyv eltünt volna onnan. De arany? Ildor, már megint kapzsi vagy.... - mondja Gnarog.
- Én vagyok az egyetlen, aki azt gondolja hogy ezeket az ősi romokat jobb lenne békén hagyni? Egy élő történelemkönyv.... Nem túl bölcs dolog a történelmet megsemmisíteni. Mellesleg, ha valóban megszállt, akkor jobb lenne tőle távolmaradni. - mondta Nemezis.
- Dehát a kincsek! - vágott közbe Ildor.
- Nem kincseket keresünk, hanem Gregoreonnak teszünk szivességet. Viszont Nemezisnek igaza van.... - mondta Gnarog.
- Kincsek? - nézett Ildor bambán, mint egy gyerek akit a cukrátol fosztottak meg.
- ... - sóhajtott Gnarog és Nemezis.

Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 19, 2013 2:08 pm

- Igen a könyvet leadtam.. de mégis itt vagyok és állítólag megátkoztam több embert... - mondtam halkabban. - Én nem értek ehhez. Ti magatok mondtátok hogy lehet... lehet hogy ... - nyeltem egyet. - Megszállt valami vagy ki tudja. Titeket nem ijesztene meg, ha egyszer csak egy teljesen másik városban ébrednétek? És nem.. nem voltam több mint három napig folyamatosan részeg!
Az engem célozó kinek kérdésre, nagyjából mellmagasságban feltettem a kezem.
- Nekem... - majd lepillantottam. - A fenébe is! - mondtam most már kissé hisztérikusan. - Még azt sem tudom miért van ez nálam - mutattam fel a gömböt. Kezdtek a gondolatok begyűrűzni a fejemben. És ha valami mágikus eszköz? Most teljesen ártalmatlannak tűnt.. de ha valaki én tudtam ,hogy vannak dolgok amik csak valami mással együtt vagy bizonyos helyzetekben alkotnak egészen mást, valami újat és meglepőt. ÉS pont a meglepetéstől féltem.
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 19, 2013 2:17 pm

- Jó, de akkor mit tehetünk? - kérdezte Gnarog.
- Talán elpusztítani a gömböt. - mondta Ildor.
- Talán jobb lenne visszamenned Grandfolkba. - mondta Nemezis.
*Gondolkoztak egyet. A kocsma népe furcsán nézett. Már-már alig kezdték el elhinni hogy ő átkozta volna el a milícistákat. Végigmérték a gólemépítőt, és kezdték úgy gondolni hogy három napig át teljesen részeg volt...*
- Na jó, akkor hova is megyünk? - kérdezte Ildor.
- Gólemé... akarommondani, Gregoreon, hova megyünk? A Gyűlölet Erdejébe? - kérdezte Nemezis. Ezekután várakoztak Gregoreon válaszára. Nem tudtak sokat tenni. Ildor hezitált egy kicsit, hogy igyon-e vagy sem. Végülis úgy döntött, hogy igen.
- Csapos, mézsört..... és kenyeret, sült szalonnával és tojással. Ildor fizetett, majd meg is kapta. Gnarog sóhajtott egy kicsit. Úgytűnik Ildort meg kell várniuk....
Ildor elkezdett enni-inni. El fog tartani míg végez.*

Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 19, 2013 2:27 pm

Nos Gnarogék reakciója nem segített...
- Honnan tudjam? Ti voltatok akik az képbe illő magyarázattal szolgáltatok a történtekre! HA az valamit kiderít akkor menjünk vissza oda, most már az sem érdekel! A gömb pedig forgalmam sincs mire való, szóval nem tudom mit segít ha tönkre tesszük.. És nem megyek vissza Grandfolkba! - ez utóbbit nem tudtam mért mondtam, de meg voltam győződve róla hogy nem tenne jót.
- Jó - mondtam most már kissé morcosan. - addig megnézem hol a lovam... - itt elgondolkoztam kicsit. - Csapos! volt egyáltalán lovam? - összerezzent majd bólintott. Én meg kirohantam... de nem sokára vissza is tértem. - Hol van?
- Kint áll a bejárat előtt...
- De ott nincs!
- Pedig senki nem mert hozzányúlni miután a milcistákat rángógörcsökkel, és vérző sebekkel vitték el... - rántotta meg a vállát.
Ismét elsápadtam. Hogy én ilyet? Végül ott helyben leültem.. nem törődtem semmivel. Magamba zuhantam.
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 19, 2013 2:55 pm

*Gnarog, Nemezis és Ildor abszolút nem tudták mit reagáljanak. Egyszerűen nem tudták. Így úgy tettek, mintha semmi sem történt volna. Ildor folytatta az evés-ivást, Gnarog és Nemezis pedig elkedztek hazafelé gyalogolni.
Gregoreon nem magyarázta meg hogy hogyan tudnának segíteni, úgyhogy nem fognak tudni segíteni. Ildor olyan 5 perc múlva fogja őket követni.
Ha probléma nélkül eljutnak a házukba, akkor a rekontőr itt véget is ért.
De ha Gregoreon megpróbálja őket felkeresni, akkor folytatódik a rekontőr. *
- Többet is elmagyarázhatott volna.... így nem tudunk neki segíteni. - mondta Nemezis.
- Valóban. Az ő hibája.... - mondta Gnarog.*

Gregoreon Zachaxtrahy
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 19, 2013 3:11 pm

Csak ültem ott... a hajamba túrtam összetörten. Én nem tettem volna ilyet... hogy tehettem volna ilyet? És mikor végre felnéztem.. Gnarog, és az egész kompániája.. eltűnt. Azt hittem lelkileg nem süllyedhetek mélyebbre ebben az iszapos ragacsszerű búbánatban, de ekkor kiderült hogy igen. Magamra hagytak.. nincs aki segítsen.
Végül felálltam és kisétáltam a kocsmából. Az egész vendég ,,sereg" és a csapos is végig nézett.
A lovamat nem találtam sehol hiába mondták hogy itt van... de ki tudja hogy jutottam ide.. lehet nem is a saját lovamon jöttem... Elsétáltam az állatok mellett...

És akkor megfordultam. Az ajkaimra különös, kissé baljós mosoly ült ki. Felhuppantam a barna lóra amivel jöttem. Akár ki is volt ez akinek a testét birtokoltam, a nyamvadt fémbestiája... fémbestiái nem voltak hajlandóak velem együttműködni... Beugrattam vágtába a lovat é meg sem álltam a következő célpontig...

...Amint Gnarog haza ért egy sötét, szétágazó ,,jel" jelenik meg az egyik kézfején ami azonnal bosszantóan fájni és viszketni kezd...

//Földalatti alagútrendszerek//

A hozzászólást Gregoreon Zachaxtrahy összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Júl. 21, 2013 10:48 am-kor.
Gnarog Dougfral
Machimagus - Csatamágus
Machimagus - Csatamágus

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Júl. 19, 2013 3:21 pm

*Amint Gnarog hazaért, a bal kezének fején valami sötét jel jelent meg. Nem volt túl fájdalmas, de viszkető és idegesítő volt. Nemezis és Ildor nem nagyon találtak varázslatot a megszünetésére, így Gnarognak a házi "kiskönyvtárat" kellett konzultálnia. Egy fél órányi olvasgatás után találta csak meg a varázslatot, mely megszüntette a viszkető sötét jelet.
Mindeközben Nemezis vette át Gnarog szerepét a főzésben, miközben Ildor kitakarított. A következő útjuk vajon hová vezethet? Ki tudja.... *
- Ách.... hogy miket ki nem találnak.... - mondta Gnarog.
- Édesem, elkészültem az ebéddel.... legalábbis, összedobtam valamit, amit tőled tanultam. - mosolygott Nemezis.
- Akkor ehetünk.... - mosolygott Gnarog. Az ebéd igazából póréhagymaleves volt, őzhússal. A húst Ildor szerezte be, jóval az előző események előtt. Vagyis, mielőtt a kocsmába ért volna. Emellett volt friss, meleg kenyér is.
És ennyi volt az ebéd. Ezután a hármas lustálkodni kezdett, az ágyban....*

Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Szept. 12, 2014 1:06 pm

*A baljósan záporozó eső közben a lovak patáinak csattogása hallatszik Talon utcáin. Úgy zúg az eső, mintha dézsából öntenék. Mindeközben lovasok jelennek meg a faluban. Jelennek meg lovasok más alkalmakkor is. Királyi adót beszedni, üzeneteket, híreket hordozni, és még sokminden. Most köztük van egy lovag is, aki nem más, mint Stephanus Tavilrond. Hogy mi köze van az utazókhoz? Az ég világon semmi. Csak "véletlenül" együtt utazott velük, hogy legyen kivel társalogni a Grandfolk és Talon közti úton, meg hogy véletlenül se essen egy támadás áldozatául, hiszen ha sokan vannak, akkor a banditákat elriasztják.

A csuklyát viselő lovag érzéstelen arckifejezéssel "parkolja" a lovát a helyi istállónál, és ugyanolyan unott, érzéstelen arckifejezéssel slattyog a fogadóhoz, ahol belép. A fogadó viszonylag sötét, gyertyákkal világított. Az ablakok vagy olyannyira piszkosak, hogy alig engedik át a napfényt, vagy Stephanus képzelődik, de leszámítva a gyertyákkal-lámpákkal világított asztalokat és bárpultot, a fogadó szinte koromfekete.
A jól átázott lovag beteszi a lábát. A páncél csörgése és a bőrig átázott csizma locsogása együttesen dobban első lépésével. Ahova megy, a köpenyéről csöpögő víz úgymond folyót húz maga után, jelezve hogy a lovag hova ment. Nem ő az egyedüli. Ahogy mennek ki-be az emberek, száraz helyet nem találsz a padlónál.
A lovag odavánszorog a bárpulthoz.*
- Töksört, kenyeret, sült tojást és szalonnát. Ha lehet frissen. - mondta a lovag, és már ösztönből odacsapott az asztalra 10 ezüstérmét. - A visszajárót tartsa meg.
És elkezdődött a várakozás. A tojás és a szalonna megsült, mellé jött a kenyér, és a sör. A lovag magához vette őket, majd egy 6-személyes, üres asztalhoz vonult, az épület sarkában. Ott kezdte el a gyomrába és torkába vinni a kenyeret, tojást, húst és sört.
Mindeközben visszaemlékezett.... Küldetést kapott. Méghozzá olyat, amit öngyilkos küldetésnek tart. Valami vámpír ellopott a rendtől egy titkos-tiltott könyvet, és Stephanusnak ezt kell visszavennie. A probléma az, hogy a legendás erődbe lopózott, legalábbis állítólag. Egy kalandor se jutott még el az erődbe, úgyhogy Stephanus ezt okkal tartja öngyilkos küldetésnek.*
~ Talán ez lesz az utolsó vacsorám? Ez a küldetés egy öngyilkosság... ~

Ta'ael Myrth'nddare Tlith

Hozzászólások száma : 73

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Szept. 12, 2014 1:39 pm

Barna, jellegtelen köpönyeget viselt ruhája felett, csuklyája alatt pedig talán csak az állából sejlett fel valami, ha éppen gyertyafény érte. Ugye nem volt termetes lény, az itteni emberekhez viszonyítva végképp nem, de épp ezért lehetett békéje és magánya az egyik sarki asztalnál. Szinte már terpeszkedett mögötte az egymásba tolt két széken, legalábbis kényelemmel nyújtóztatta támlájukon karjait, melyeket így nem takarta köpenye. Már-már viccesen emberinek tűnt, mint akik egyébként nem szerettek a kisebbekkel csak úgy kikezdeni, főleg ha azok takarták arcukat és nem kucorogtak közöttük, ezért választották inkább az egyértelműen elesetteket, amikor unatkoztak - vagy épp saját súlycsoport-belieket.
Ezt ő is tudta, figyelni mindig jobban szeretett, mint az események középponjában lenni, hacsak nem fogta el a néha rátörő izgalom, néha. Egy fogadó kocsmája az utazók és bajkeverők melegágya volt, alkalmanként lehetett hát látni és hallani olyan dolgokat, melyek jobban felkeltették figyelmét az átlagnál. A tétlenség nem volt hosszútávon a kenyere, ezentúl mindig lehetett tanulni valami újat, így gyarapodtak az értelmes lények ugyebár. Órák óta mindössze egy lassan fogyó, borral töltött üvegpohár pihent előtte. Nem volt a teljes szürkeség híve, mondhatni mulattató volt, hogy felé sandítottak néha és valószínűleg rászántak néhány pillanatnyi gondolatot arra, hogy elmerengjenek őt illetően. Erre volt alkalmas egy ehhez hasonló hely.
Nem is nézett hát el mindenki felett csak úgy, helyéről nem volt nehéz vizslatni a ki és be totyogó fogurákat, ahogy azt a savanyúnak tűnő lovagot sem, ki egy másik sarokban talált magának helyet. Nohát, ők valóban mindenhol ott vannak mostanában, közös lázálmaikat kergetve a szélrózsa minden iránya felé. Ezt az egyet vajon mi taszigálta előre a választott ösvényén?
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

Hozzászólások száma : 162

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Szept. 12, 2014 2:14 pm

Vér... sok mindent meg magyarázhat. Sok kérdést vethet fel... Vagy egyeseket felcsigázhat, mint például jelenleg engem, míg másokat épp úgy elrettent, elborzaszt, látványa rosszullétet okoz, és sok minden mást.
Már lassan egy hete voltam Talonban. Ez volt az utolsó számomra ismert tartózkodási helye a fiamnak. De őt már nem találtam itt. Tudtam, hogy tud vigyázni magára, de mindig ilyenkor szólnak közbe az anyai ösztönök: hogy mi van akkor, ha ezúttal valami olyasmibe vágta a fejszéjét - vagyis a claymoreját - amivel nem képes megbirkózni?
Nem tehettem mást, mit hogy igyekeztem meg tudni mindent amit lehetett. A pletykákat hallgattam, azokat amiket meséltek, és azokat ami csak úgy bárkinek nem olyan szívesen. Sokszor úgy hogy nem is tudták, hogy ott vagyok. A falnak általában nincs füle, de nekem van.
Végül is, lett egy feltevésem, hogy szabad időmben talán úgy tudhatok meg többet, ha a fiam életmódjához alkalmazkodom. Így talán azokat tudom kikérdezni akiket ő is kérdezhetett. Így néhány vérdíjat az utóbbi napokban én is beszedtem...
Végül is a legutóbbi bandita vezér nem adta magát túl könnyen. A dolgok eldurvultak azt hiszem egy csöppet. A páncél kesztyűmet számtalanszor lemostam, de még mindig érezni véltem rajta a vérszagot. Mágia ide vagy oda, valahogy az öklömmel a bordái között végezte. Én pedig azzal a gondolattal, hogy ezt az életet meg tudnám szokni, de valószínűleg jobban járok, ha nem teszem.
Belegondolva, hogy csak a gyűrűét kellett elvinnem az őrségnek...

Kék szemem izgatottan villant a csukja alól, ahogy beléptem a kocsmába, bár csak futólag pillantottam körbe. Talán kicsit gyorsabban mentem oda a pulthoz a kelleténél. A földszínű csizmám kivillant a palást alól, ami feltételezte talán, hogy nem csak a csizma van rajtam hanem a páncél többi része is. És ha volt valaki aki értett egy picit is hozzá, és elég rossz szándék volt benne, vagyis inkább kapzsiság, annak szemet szúrhatott, hogy egy elemi-földből lévő páncél nem két fillér.
Egyből a pulthoz mentem, a legjobb töményet, és a ,,szokásosat" kértem, ami az aktuális pletykákból állt.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Szept. 12, 2014 2:30 pm

*A savanyú képű lovag elvolt a saját világában. Két ismerős arc is belépett a kocsmába, de nem ismerte fel őket. Ta'ael csuklyát viselt, Gzaxia úgyszintén, és még ha nem is viselték volna az arcot eltakaró ruhát, Stephanus túl "elfoglalt" volt ahhoz, hogy észrevegye őket.
A tojás ízletes volt. Autentikus csirketojás, amit nem tettek különböző mágikus hatásoknak ki, hogy "fokozza az ízet", vagy "tovább fennmaradjon". Vannak varázslatok, amikkel le lehet fagyasztani egy ételt, hogy ne romoljon meg (a varázslás-mentes alternatíva a jéggólem-fog porrá morzsolt változata lenne), de amint egy hasonló varázslattal kiolvasztad, az étel sohasem lesz az igazi. Persze, olcsóbb, és egy városban - ahol nem éppen olcsóak az ételek - ez szinte létfontosságú, mert máskülönben a munkásember jövedelmének talán háromnegyedét is a bejövő kenyérre költené.
A kenyér kicsit kemény volt, de tűrhető. Legalábbis a sör mellett. Stephanus még nem ivott töksört. Ivott rendes gabonasört, mézsört, vajsört, és még sok másféle sört, de töksört még nem. Kellemeset csalódott. A töksör is ízletes volt. És csakúgy mint a tojás, ez is autentikus volt.
A sült szalonna viszont már jobban hagyott maga után kívánni valót. Ropogós volt, az tény, de talán egy kicsit fekete. Túlsütött. Nem volt olyan vészes, de akkor is.
Végülis elfogyott mind. A savanyú lovag felállt, majd odamenetelt a bárpulthoz. Valahogy olyan érzése volt, mintha figyelnék.*
- Két pohár töksört, és a helyi specialítást. Itt a pénz.... - mondta érzéstelenül a lovag, majd átadta amit kellett. Ekkor érezte úgy, mintha valami ismerős-féle lenne a közelben, de nem tudta megmondani hogy ki, vagy mi. Tényleges véletlenségből került Gzaxia közelébe, és ott kezdte a torkán leönteni a töksört. Stephanus maga nem nézett a csuklyásra, szóval nem nagyon volt esélye felismerni Gzaxiát.*
- Ha már az utolsó vacsorámnál tartok, legalább hadd igyak rendesen.... - mondta magában, vagy legalábbis, mormogta. Érthető volt a száján kieső mondat, bár nem célozta senkinek. Amint elhagyta az ajkait a hang, azonnal folytatta az ivást. A tényleges terv az, hogy fél-részegre issza magát, mielőtt elindul a biztos halált jelentő küldetésbe. Egy jót iszik még, mielőtt elmegy találkozni a halállal.*

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Szept. 12, 2014 3:13 pm

Tűnődött, vajon nem e lett volna újszerű ötlet, ha rágyújtott volna egy pipára? Bizony, többen elnézegették volna akkor, csak hát pipája nem volt és dohánya sem, mellesleg egy vad ötlet volt inkább, mintsem valamiféle határozott cél az életben. Kevesebbet is gondolkodhatott volna alkalmi fizimiskáinak változtatásain, ha akad más ami elterelhette a figyelmét, erre viszont ma nem látszott sor kerülni.
Körülötte a helyiség is egyhangú volt: a páncélos most éppen sanyarú sorsáról sóhajtozott, egy kovács küllemű emberférfi hatalmasat böffentett, egy női hang pedig a valaha látott legrészegebb lényeket juttatta eszébe, bármiféle kapcsolat nélkül, mondhatni hogy spontán. Egyszóval ez is egy olyan nap volt, mint ahogyan sok más is: nem marasztalta, de nem is csalogatta-lökte tovább, maradt hát és inkább a már jó ideje fellangyosodott borba kóstolt újfent bele. Mi vonzott mindenkit annyira az effélékben, ha nem a semmittevés megmásítása hamis értelemmel indokolva?
Mondjuk, néha valóban úgy vélte, hogy az elmúlt évek során gyakran gondolt bele irreleváns dolgokba... mulatságos tény.
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Szept. 12, 2014 4:15 pm

A kocsmáros épp azt ecsetelte, miszerint, állítólag, a város legszebbnek ítélt prostija házasodni készül. Előtte mondott pár apróságot, hogy volt pár rablás, meg egy együgyű aki egy arany tojást tojó szamarat akart rásózni valakire állítólag a városban. De ez amiről most áradozott valahogy nem tudott érdekelni. Ha megfogta a szerencséjét úgy legyen, akár szerelem akár pénz vagy bár mi is legyen nem az én dolgom. De úgy tettem mint aki figyelmesen hallgatja, hiszen akkor valószínűleg az érdekesebb részleteket is hasonló hajlandósággal mondja el. Semmi értelme, ha most megsértem valahogy...
Az egész kis idillbe szinte villámként hasított egy ismerős hang. Kissé lefagytam, mint amikor megijesztenek valakit, de nem mutatja.
- Utolsó vacsora? - ragadtam meg a lovag karját mielőtt újabbat kortyolhatott volna. Bár csak a páncélját szorongathattam, nem állt szándékomban elengedni, még a mondandóm végére nem értem. - Talán ha józan maradnál, több esélyed lenne, hogy megéld a következőt is... bármiről is legyen szó.
Mosolyogni próbáltam, azonban igazából jelenleg nem örültem annak, hogy találkoztam a férfival. Viszont ha figyelmen kívül hagyom, még ő veheti zokon, ha észre vett volna végül.
Újból a pult felé fordultam és kifizettem az italomat, egy kis ráadással, majd intettem a pultosnak hogy egyenlőre ennyi elég lesz, már ami a pletykákat illeti. De értette ő ezt. Háttal fordultam a pultnak, és megtámaszkodtam rajta.
- Na ki vele, miről van szó! - szóltam oda a lovagnak, közbe végre tüzetesebben végig néztem a fogadóban. Ki tudja, még hány ismerős rejtőzik az asztalok mögött vagy a sarkokban.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Pént. Szept. 12, 2014 4:30 pm

*Mégis mi a fene történt?
Stephanus csak inni akart egy jót, mielőtt tényleg belekezd abba a küldetésbe, ami - saját előrelátása szerint - a biztos halált fogja számára jelenteni. Nem gyáva, nem depressziós, de tudja - vagy legalábbis azt hiszi, hogy tudja -, hogy olyan helyre megy, ahonnan még ember fia nem tért vissza élve.
Ez a nőszemély pedig csak úgy a semmiből megragadta a lovag kezét, s megszólalt. Elsőre Stephanus nem is nézett a "támadóra", hanem csak mormogott....
- Engedd el a kezem, inni szer....
De aztán véletlenül megfordult a feje, rálátást nyert arra aki a kezét szorongatta, majd hirtelen kijózanodott, kitisztult hanggal szólalt meg, egy felvillanyozott, meglepődött arckifejezéssel.
- ... Gzaxia? Mégis mit keresel itt? - kérdezte a lovag, de egyenlőre még nem kapott rá választ. Válasz helyett egy "Na ki vele, miről van szó!" kérdés jött. Stephanus újra visszatért a pszeudo-depressziós módba. Sóhajtott egy nagyot, és ha Gzaxia engedte, Stephanus csak kortyolt a sörből.
- Hajh, hol is kezdjem.... Mondjuk úgy hogy olyan küldetésre vagyok kirendeltetve, ami öngyilkosság... - mondja, majd kortyol egyet a sörből - ... Innentől délre van egy erőd. Legalábbis ezt mondja a nép. Ebben az erődben él valaki, akit meg kell keresnem.... Ez a valaki ellopott egy bizonyos tárgyat, amit vissza kell szállítanom a mesternek. Ez eddig mind szép és jó, csak van egy kis probléma.... Ez az erőd a dzsungel közepén van, ahonnan még ember nem jött ki élve. Ez a küldetés egy öngyilkosság. Ha talán az egész rendet küldték volna, még talán lenne esélyünk... De így, egyedül... Na, most már láthatod hogy miért utolsó vacsora. Most már ihatok rendesen? - fejezi be mondandóját a lovag.
~ Pont "jókor" futottam veled is össze... pedig már az volt a tervem, hogy az utolsó éjszakámat valami jóval töltöm el, aztán meghalhatok megbánás nélkül.... De ezek szerint meg kell elégednem a töksörrel... ~ gondolta Stephanus

Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szomb. Szept. 13, 2014 9:22 am

A tagjaim kissé újból megmerevedtek a ,,Mit keresel itt?" kérdésre. Igazából el is mondhattam volna. A tiszta okokban nem is lett volna semmi takargatni való. Valahogy mégsem vitt rá a lélek hogy válaszoljak. Szerencsémre Stephanus nem akadt fenn ezen, hanem válaszolt az én kérdésemre.
Ahogy azonban hallgattam egyre érdekesebbé vált a dolog. Az arcomra mégis a megrökönyödés álarcát öltöttem.
- Abban az erdőben? - kérdeztem vissza, mintha teljesen egyértelmű lenne, hogy miről is beszélek. - Ha abba a mocsaras ingoványba mész, még annál is inkább nem ihatsz! - kaptam ki a férfi kezéből a korsót, és még mielőtt egy szót szólhatott volna lehúztam belőle a maradékot. - És nem, nem rendelhetsz másikat!- emeltem fel az ujjam nyomatékosítva a dolgot. - Hallottam pletykákat arról a helyről, vagy legalábbis valami hasonló... - gondolkoztam el egy pillanatra. - Ami azt illeti, nem lehet tudni mi is az igaz - húztam el a szám. - De ha részegre iszod magad, vagy csak másnapos vagy nem kell hogy egyik pletyka is igaz legyen ahhoz hogy a nyakadat szegd. Ha tovább iszol, én magam rugdosom ki, azzal a fényesre vaxolt páncéllal fedett hátsódat a kocsmából!
Na igen, az anyai ösztönök... tekintve, hogy Raelt nem találtam a városban, úgy látszik közvetetten Stephanus vált ennek ,,áldozatává".
Viszont a dolog elgondolkoztatott. Ha én hallottam a pletykákat talán Rael is. Sőt ő még többet. Ilyesmire ugrani szokott, lehet ő is úgy döntött utána jár a dolgoknak. Ami azt illeti ezen egy ideje már gondolkoztam.
- Talán ez a szerencse napod! - vágtam hátba a lovagot, hogy csak úgy csattant a páncélja. Ebből ő valószínűleg keveset érzett tekintve ugyebár a páncél funkcióját. Felnevettem, mint aki a halál arcába röhög. De ha halandó lettem volna, valószínűleg patakokban folyt volna a verejték a hátamon, még a gondolattól is. A mosolygás ellenére hideg, és vészjósló érzés kerített a hatalmába: hiszen ha olyan helyre megyek amit nem ismerek... és ha csak pár legenda is igaz, lehet olyat találhatok ott ami nekem is sok.
- Talán elkísérlek, hátha én is találok ott valami érdekeset! De ha esetleg tényleg pogányokat látsz, vagy valami természet imádókat, ha lehet ne vágd le őket minden kérdezés nélkül csak úgy - mosolyogtam a férfira kedvesen, mintha csak arra kértem volna, hogy szedjünk virágot, vagy valami hasonló.
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szomb. Szept. 13, 2014 9:44 am

*Szóval Stephanus nem ihat. Hát... így járt. Végülis, jobb józanon útnak indulni, mint részegen. Nagyobb a túlélési esély. Végülis....*
- Szerencsés? Heh.... ha te is öngyilkos akarsz lenni, akkor csakugyan szerencsés. - válaszolt Stephanus egy álmosollyal.
- Pogányok? Ugyan már... Az csak egy legenda. Nem léteznek. Az utolsó hitetlenek Etrancoastban élnek a törvényen kívül, és főleg kalózkodással foglalkoznak.... Na de, hogy mi érdekeset találsz ott.... Ha kell akár az egész erődítményt magaddal cipelheted, nekem csak az a könyv kell, amit az a vámpír tart magánál. Bár.... Ha ilyenek a viszonyok, szerintem a vámpír se juthatott el az erődítménybe. Ha onnan emberfia nem tért vissza, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy vérszívó fiának nagyobbak az esélyei... Kivéve ha talált valamiféle alternatív bejáratot.
*És ezután ütött szöget valami Stephanus fejébe, és az arckifejezése azonnal vidámra ugrott.*
- Egy alternatív bejárat! Erre miért nem gondoltam egész végig?! Lehet hogy mégse kell átküzdenem magam a biztos halált jelentő mocsaras dzsungelen! Erre innom kell-...
*De aztán megint elfanyarodott, mert eszébe jutott, hogy Gzaxia nem engedi. Ezután pedig odahajolt Gzaxia föle közelébe, hogy súgjon valamit.*
- Mellesleg... szerintem halkabbra vehetnénk az eszmecserét. Van egy olyan érzésem, mintha valaki figyelne minket.... Vagy legalábbis engem. Jobb lenne ha valami privátabb helyen beszélnénk meg a részleteket. - súgta Gzaxia fülébe.
- Talán ha lenne valami oda tudnánk repülni... esetleg egy sárkány... Vagy egy pegazus. Vagy egy wywern... - gondolkozott el hangosan Stephanus, kérdező hangnemben.
- Mintha láttam vonla egy másik csuklyás fickót az egyik sarokban. Lehet hogy valamiféle bandita vagy tolvaj, aki azt tervezi, hogy ellopja a könyvet miután visszaszerzem...

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szomb. Szept. 13, 2014 11:27 am

Végül azért annyira mégsem merült felesleges gondolatokba, hogy ne találjon valami hallgatnivalót is. És lám, újfent egy 'olyan' lovagnak kellett szolgáltatnia a figyelemfelkeltést, ők bizonyosan nyakig benne akartak lenni mindenben, vagy épp a fejük búbjáig, ahogy az emberek szerették mondogatni. Ezekben a földhözragadt népségekben megvolt az a sietség, ami másokban nem igazán, nem véletlenül járta a földjeiket olykor, mint ahogy most is. Érdekes kompániának tűnt a földhöz ragadt és a földet túró kuzin ismeretsége, merthogy ez már akkor nyilvánvalóvá vált, mikor elkezdtek egymással játszadozni, s amilyen dolgokról diskuráltak, hát neki is felkeltette érdeklődését.
Az ilyen adandó alkalmakkor lehet valaki okosabb és esetleg gazdagabb is, meg hát ugye hatalmasabb, amennyiben jó lapokat osztanak neki, vagy megszerzi azokat más módon úgymond. Azt nem tudta, melyik lenne most neki a kedvezőbb, de hogy bele volt érdemes vágni, afelől nem volt kétsége. Nem érteni félre, szeretett élni, miért ne szeretett volna? De akadt már rá példa hogy a rövidítés lehetőségét lekűzdve inkább meghosszabbítani sikerült, s ki ne akart volna örökké élni? S elrejtett ereklyék ősidőkből? Varázstárgyak? Egyenesen elfeledett varázslatok? Ennyi elég is volt bőven, hogy elsuhanjon a sarokból az eső elől bújkáló, egyre szaporodó tömegbe, s nekik hála bármiféle szakértelem szükségessége nélkül a páros közelébe férkőzni.
- Ó, milyen könyvet? - lépett a lovag mellé, éppen amikor paranoiáját öntötte szavakba - Én szeretem a könyveket! Ha visszahozod, beleolvashatok? Vagy ha segítek visszahozni, ha? Egy kocsmában a legkönnyebb segítséget találni és én itt vagyok! Acélbőr és Földvájó, milyen furcsa pár!
Tény, zsivajt keltett akár valami halandó gyerek, meg hát alig volt náluk nagyobb, már amelyiküknél, egyébként is egyszerű dolog volt, hogy elrejtse korát, varázstudó volt vagy mi, mellesleg a viselkedése rásegített. De ez mindegy volt.
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Szomb. Szept. 13, 2014 12:05 pm

Megforgattam a szemem. Vicces volt ahogy a ,,hívő" nem hitt a hitetlenekben... khm. A dolgok előre haladtával azonban egyre több dolgon sikerült fenn akadnom. Kalózok? Talán egyszer ellátogatok hozzájuk... Vámpír? Ami azt illeti, ha valójában volt a talán létező várban egy vámpír az nekem jó is lehetett és rossz is. Mindkettő azon okból mivel igazából a vámpír ,,közösségekkel" jó régóta megszakítottam jobbára a kapcsolatot... érdekes lett volna elbeszélgetni vele.
Elfanyalodtam Stephanus csitítására. Viszont igaza volt. De mondjuk, ki lenne az a hülye aki utánunk merne jönni ilyen helyre?
- Nyugalom - vettem azért tényleg halkabbra a hangom -, ki tudja talán valaki fizet az illető ujjáért ha vérdíj van a fején... - egy fanyar mosoly ült az arcomra. Ami azt illeti tényleg nem akartam végleg pályát váltani, és hivatásos fejvadásznak állni.
Azonban ha így vagy úgy, Stephanus sejtése beigazolódott... Felhúztam a szemöldököm, és tüzetesen végig néztem, kit is evett ide a fene, majd a szavaira elhúztam a szám.
- Földvájó a drága anyukád szebbik fele - sziszegtem. Nemeselfek... túl sokuk hordja az orrát túl magasan. Nem hogy a dogot nem tudtam mire vélni, hiszen sosem voltam se föld műves, se sírásó, sem pedig törpe hogy a sziklákba járatot vájjak, vagy hasonló. Ezen kívül, nagyon nem tetszett hogy az illető a könyvről érdeklődik. Ha Stephanus keresi, akkor még értékes vagy veszélyes is lehet... Bár mondjuk ha így van, akkor vajon tényleg, mért csak őt küldték?
Stephanus Tavilrond

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Hétf. Szept. 15, 2014 3:46 am

*És valòban. Jött valaki. Egy elf hölgy, méghozzá valaki akit Stephanus felismert. A lazuritszemű elf hölgy. Az a szemtelen... És van képe azt akarni, hogy beleolvasson a könyvbe. Azt az audacitást! Vasbőrű... *
- Csak nem a lazuritszemű? Fro'zd Ma'at-t sem a te segìtségeddel találtam meg... Mellesleg, a könyv tabu. Ha nekem is tilos még belelapozni, akkor neked meg főleg... És utòlag: én egy lovag vagyok, nem vasbőrű.
*Mondta a lovag, majd újra Gzaxia felé fordult.*
- Talán jobb lenne távoznunk... - mondta a lovag.
~ A lazuritszemű is a könyvre vágyik? Semmiképp se kaparinthatja meg.... Még most le kellene ráznom, nehogy kövessen a mocsárba.... A könyvbe senki se nézhet bele, még én sem. ~ gondolta a lovag.
Stephanus bár nem skrizofén, de mégis gyakran bizonyos személyiségi jegyei hangulatfüggőek. Vagy szezonálisak. Van amikor egy szép hölgy minden gond nélkül le tudja venni a lábáról a lovagot (vagy legalábbis a lovag megtévesztésként ezt akarja elhitetni az ellenséges nőszeméllyel), és van amikor annyira sztoikus, hogy még a világ legszebb nőszemélye se tudna rá semminemű hatást gyakorolni - mint egy megmozdíthatatlan kőszobor. Na, most Stephanus ilyen sztoikus "üzemmódban" volt.
Ha kell akár egyedül is visszaszerzi a könyvet.*

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Hétf. Szept. 15, 2014 10:08 am

Hogy nem szabadott? Érdekes könyv lehetett, talán elátkozott? Akkor márpedig mindenképpen hozzá kell férnie, levenni a rontást, aztán pedig belelapozni és kiszipolyozni a titkait. Nem volt olyan írás, amit valamilyen úton-módon ne lehetett volna elolvasni, s most itt volt az adandó lehetőség megvizsgálni egyet, ami csakis izgalmasnak ígérkezhetett. Izgalmasabbnak, mint visszavágni Földvájónak valamilyen szemfüles szólással, bizony. És nini, kicsi világ!
- Ó hát jaj, miféle Vasbőrű? Hiszen én Acélbőrt mondtam! - folytatta a szószaporítást - De ugyanakkor én is tévedtem, nem is vagy Acélbőr, hanem Vasfejű, aki egyébként nem is kért segítséget annyira...
- De hát a könyvnél tartottunk! Na most már, neki talán bele szabad olvasni? - bökött a nő felé - Ha nem, akkor pedig minek kell nektek? A legelbűvöltebb, leggonoszabb átkokkal átjárt könyveket is el lehet olvasni, én márpedig értek az ilyesmikhez! Ezért sem kellene nélkülem nekivágni, hátha tényleg átok ül rajta... akkor viszont hasznos dolgok vannak benne, talán démonok, vagy lichek legféltettebb gyengepontjai, ki tudja? Hát az, aki bele tud olvasni! Nincs igazam?
A másik felé fordult, bár elsősorban csak költői kérdésnek szánta.
Gzaxia Nolano
Magus - Varázsló
Magus - Varázsló

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   Hétf. Szept. 15, 2014 11:02 am

-Khm.. - fojtottam el egy kuncogást, ahogy tovább fűzte a hölgyemény a vasbőrű kifejezés szinonimáit. Ami azt illeti a vasfejű talán még olykor illett is Stephanusra. Aztán viszont kihúztam magam.
- Nekem nem a könyv kell, és hogy mért megyek az az én dolgom - jelentettem ki erélyes hangon. De... hááát... ez nem volt teljesen igaz. Valószínűleg engem is érdekelt volna a könyv, bár nem minden körülmények között.
-Mondjuk ebben az indokban benne van drága jó lovagunk élete is... - tettem hozzá csak úgy mellesleg végül. Azt viszont tudtam hogy az aranyvérű barátunk ezzel a szöveggel nem fog bevágódni Stephanusnál, de nem állt szándékomban segíteni neki.
- Csak egy szavadba kerül - virult ki az arcom ahogy a férfira néztem felelve a távozás ügyére. Hirtelen egész jó kedvem kerekedett. Ami kicsit talán furcsa lehetett, hiszen úgy volt a halál torkába indulunk. Az egész viszont nagyon érdekesnek ígérkezett. Ha a könyv talán tabu is lenne legvégül, akkor is biztosan találok még sok más érdekeset.
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: Földszint   

Földszint
Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next